REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Stromovka otevřena, Štvanice a kanál v Troji se opravují

10.07.2013 |OVP | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, In-line

Zákaz u trojské lávky. Foto: Libor Wagner

Velká voda napáchala v Praze škody, které znepříjemňují život také sportovcům. Cyklostezky podél Vltavy se postupně otevírají, nefunkční ale zůstává například trojský slalomářský kanál i Bikepark Štvanice a oblíbené běžecké cesty podél vody jsou lemovány odpadky rozvěšenými ve třímetrové výšce. 
                                                           
Kanál v Troji. Foto: OVP

Kanál v Troji. Foto: OVP

Trojský kanál byl během povodní značně poničen. V současné době se opravuje a je mimo provoz, nicméně organizační výbor slalomářského mistrovství světa, které se tu má konat v září, stále věří, že rekonstrukční práce budou do září úspěšně dokončeny.

Kvůli likvidaci následků povodní je mimo provoz také Bikepark Štvanice a zatím není jasné, kdy bude opět zprovozněn. Park zatím nemá své webové stránky, pro aktuální informace můžete sledovat náš přehled v sekci Kde sportovat nebo přímo detail Bikeparku Štvanice.

Bikepark Štvanice. Foto: OVP

Bikepark Štvanice. Foto: OVP

Radovat se naopak mohou ti, kteří využívají cyklostezky: po povodních dočasně uzavřený pravý břeh Vltavy je opět sjízdný. Znovuotevřena je trojská lávka i celá Stromovka. Jediným oficiálně uzavřeným úsekem pravého břehu zůstává trasa mezi trojským mostem a Klecany, mnoho cyklistů i bruslařů ovšem na vlastní nebezpečí zákaz porušuje.

Přívoz Klecany. Foto: Libor Wagner

Přívoz Klecany. Foto: Libor Wagner

Povodně poznamenaly i dálkovými běžci oblíbenou trasu podél vody do Kralup. Cesta je sice běhatelná, ovšem na odpadky ve třímetrové výšce není hezký pohled a zejména v úseku u kamenolomu u Klecan to silně páchne. Velká voda také napomohla erozi břehu a úsek v Řeži známý jako „průběh živým plotem“ se tak více než kdy dřív vyplatí zejména na kole skutečně objet po vyznačené cyklostezce. Nicméně také po jejím skončení a napojení na pěšinu kolem vody se cyklisté nepříjemnému písku nevyhnou

Kvůli velké vodě zůstávají mimo provoz také některé stánky s občerstvením a přívozy na trasách Sedlec–Zámky, V Podbabě – Podhoří a Nádraží Modřany – Lahovičky. Provoz přívozů by měl být obnoven do konce července. Pro aktuální informace sledujete stránky Pražských Benátek nebo Ropidu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner