REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

12km běžecká trasa: Z Řep do Hvězdy a zpět

07.08.2014 |PeMat | Běhání

Tato 12km trasa vedoucí přes Řepy, Ruzyň, Hvězdu a Bílou Horu je jednou z mých nejoblíbenějších. Provede vás po zpevněných cestách, lesních cestičkách i terénem, po ulicích i lesoparkem v oboře Hvězda. Vede asi ze čtyř pětin po rovině, ve zbytku jsou dvě větší stoupání a klesání, během nichž překonáte převýšení 200 metrů. Jedná se tedy o takový běžecký mix, kde si přijde na své opravdu každý.

12km běžecká trasa: Z Řep do Hvězdy a zpět (fialová trasa)


Pokud běh začnete v Řepích, vydejte se ulicí Slánská až na křižovatku s Karlovarskou. Po překonání křižovatky začíná první seběh do Ruzyně, při němž míjíte zprava Ruzyňský hřbitov. Do cesty se vám postaví dvakrát schody, které jistě zkušenější borci oběhnou terénem. Pokračujte stále za nosem přes Ruzyňské náměstí a za Ruzyňskou věznicí zatočte vpravo do Stochovské ulice přes náměstí, ze kterého už uvidíte letohrádek Hvězda vykukující zpoza stromů v oboře.

Ruzyňskou ulicí se dostanete až k severovýchodnímu vstupu do obory, podél zdi až k rybníčku, odsud dále podél zdi do prudšího kopce, který se po asi 400 metrech změní v rovinu. Po ní pokračujte až k soše Jana Roháče z Dubé. Následuje otočka a přibližně 6 kilometrů po rovině, při kterých oběhnete všechny promenády po obou stranách proti směru hodinových ručiček a během nich se třikrát přiblížíte k letohrádku Hvězda. Za zmínku stojí socha husitské ženy situovaná po pravé straně letohrádku, kterou si zblízka můžete prohlédnou při oběhu prostranství před letohrádkem po výběhu z prostřední a náběhu na poslední promenádu.

Vchod do Hvězdy

Vchod do Hvězdy

Z obory vyběhnete jihozápadním východem, ke kterému se dostanete po odbočení doleva přibližně v polovině poslední promenády a seběhnutí mírného kopečku. Venku z obory následuje táhlý, asi 500 metrů dlouhý kopec až k točně tramvají na Bílé Hoře, kterou oběhnete a pokračujete podél Karlovarské, poté ulicí Na Bělohorské pláni až k bikrosové dráze a odtud doprava z kopce až do Řep.

Kromě již zmíněných soch a letohrádku v oboře stojí ještě za povšimnutí Kostel Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře. Ten se nachází nedaleko točny tramvají v místě, kde došlo k porážce českých stavů v listopadu roku 1620. Samotný památník bitvy je situovaný v polích nedaleko zmiňovaného kostela. Také zde stojí jedna z kaplí křížové cesty vedoucí od Pražské Lorety až do Hájku u Červeného Újezdu, které byly vybudovány v letech 1720–1726.

Prostřední promenáda, v dáli Hvězda

Prostřední promenáda, v dáli Hvězda

Výhodou této trasy je, že umožňuje nejrůznější variace, zkrácení či prodloužení. Z Řep se dá vyrazit alternativně například směrem na Hostivice a pak se napojit na popisovanou trasu u Ruzyňské věznice. Trasa se dá prodloužit případně i do Divoké Šárky, na Ladronku či k památníku na Bílé Hoře, možností je spousta.

Trasu vašeho běhu a způsob jejího překonání již ponechám na vás, každopádně vám přeji, aby pro vás byl běh zdrojem poznání jak limitů vašeho těla, tak i historie a krás míst, kterými se váš běh ubírá.

Autor textu a fotek: PeMat (můj profil

Bikros Řepy

Bikros Řepy


Parametry trasy: 12 km / 145 m převýšení / převážně asfalt a zpevněné cesty
Gpx soubor ke staženímapa (fialová trasa).

---
Běžecké trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
 
Chcete-li přidat do mapy a novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner