REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Expres Menu: Nečekaně dobré jídlo na cesty

Promo EXPRES MENU

28.07.2014 |Expres Menu (článek) & OVP (hodnocení redakce) | Voda a lodě, Turistika a treking, Další sporty

Jídlo je zabaleno v bariérovém sáčku a papírové krabičce

Snad každý už zažil situaci, kdy měl po celodenní akci pořádný hlad, ale musel si vystačit s tím, co si ráno zabalil s sebou na cestu. Většinou vám zbývají následující možnosti: spokojit se s rohlíkem a lovečákem, pustit se do dobrodružství vlastního vaření v malém ešusu, nebo sáhnout po instantních náhražkách, případně po hotovém konzervovaném jídle.

S novým přístupem přichází EXPRES MENU, rodinná firma z Krkonoš, která se po úspěchu zahraničních firem vyrábějících outdoorová hotová jídla rozhodla konzervy zbavit plechu a dodat jim ty správné chutě.


České chutě a suroviny z Krkonoš


Hotová jídla pro outdoorové použití od firmy EXPRES MENU zaujmou svojí chutí a provedením, z nároků na chuťový požitek tedy nemusíte slevit ani v náročnějších podmínkách. Protože není nutné do jídla přidávat žádnou vodu, tak stačí připravené jídlo pouze ohřát. Díky tomu si udrží svoji původní konzistenci i chuť. Nezanedbatelnou roli hrají použité suroviny, které pocházejí výhradně od českých dodavatelů. Pokud si například otevřete jídlo s jelením či hovězím masem, tak si můžete být jisti, že maso pochází pouze z Krkonoš.


V nabídce naleznete až 80 výrobků

V nabídce naleznete až 80 výrobků

Bez obav vydrží i při +30 °C


Největší komplikací u většiny potravin je jejich trvanlivost a požadavky na skladování. Vždy je nutné myslet na to, jak dlouho potraviny vydrží při vyšších teplotách a kdy se začnou kazit. Díky unikátní metodě vysokoteplotní konzervace, kterou si nechala firma EXPRES MENU patentovat, nabízí produkty s dobou spotřeby 3 roky. Všechny výrobky je možné skladovat při teplotě až do +30 °C.

Krátkodobě vydrží i vyšší teploty za cenu snížení celkové doby spotřeby. Do výrobků nejsou přidávány žádné konzervanty a jiné chemické látky, které by prodlužovaly trvanlivost. Pointa je ve zmíněné technologii sterilace, kterou je možné přirovnat k známému zavařování potravin.
 
Výrobky jsou zabaleny do praktického bariérového sáčku (tzv. doypack). Díky němu můžete jídlo bez obav vložit do batohu, aniž by se vám obsah sáčku vylil. Výhodou je i jeho malá váha, takže si s sebou berete pouze to důležité – jídlo. Sáček je možné využít i jako nádobu pro ohřev a konzumaci. Jídlo můžete ohřát ve vodní lázni za 5–10 minut, nebo ho vyklopit na pánev a prohřát za 3 minuty.


Maso ve vlastní šťávě obsahuje 300 g kvalitního masa

Maso ve vlastní šťávě obsahuje 300 g kvalitního masa

Je libo svíčková nebo guláš? Každopádně vše bez lepku!


Na výběr máte z několika desítek jídel od kuřete se sýrovou omáčkou, přes španělského ptáčka až po svíčkovou na smetaně. Všechna jídla jsou nabízena bez přílohy, protože tu si každý lehce dokáže uvařit i v polních podmínkách. Nabízený sortiment je rozdělen na jednoporcová a dvouporcová jídla. Pokud raději cestujete ve dvou, doporučujeme koupit jednu dvouporcovku – nákup vás vyjde levněji. Je potřeba upozornit na to, že celý sortiment je nabízen pouze v bezlepkovém provedení, což ocení všichni, kteří musejí dodržovat bezlepkovou dietu.

Pro všechny labužníky máme tip, který si možná oblíbíte jako alternativu k obyčejné paštice! Vyzkoušejte husí játra na cibulce (3porcové balení), které si jenom rozetřete na chleba k obědu nebo večeři.


Rychlá příprava vynikající pomazánky z masa ve vlastní šťávě

Rychlá příprava vynikající pomazánky z masa ve vlastní šťávě

Jednoporcovky od 73 Kč, dvojporce od 115 Kč – na e-shopu nebo v Karlíně


Dostali jste chuť? Jídla od firmy EXPRES MENU můžete koupit v e-shopu nebo navštívit podnikovou prodejnu v Praze (Křižíkova 435/109, Praha 8 – Karlín). Jednoporcovky můžete pořídit za 73–85 Kč, ceny dvouporcových jídel se pohybují v rozmezí 115 a 135 Kč.

Redakce OvP testuje


Firma EXPRES MENU poskytla naší redakci k vyzkoušení dvojporci krůty na slanině a trojporci hovězích kousků ve vlastní šťávě.

Můžeme potvrdit, že se jedná o opravdické kusy chutného masa s omáčkou, hovězí nám chutnalo o něco víc než krůta. Obecně je EXPRES MENU výborná varianta, když vyrážíte na víkend (na delších výpravách už se pronese) a na výlety, kde si jídlo nenesete na zádech.


Cibulka a maso jde dohromady!

Cibulka a maso jde dohromady!

Shrnutí:


+ dvojporce opravdu dvěma hladovým lidem stačí (pokud uvaříte dostatečné množství přílohy)
+ chuťově můžeme víc než doporučit, vážně se povedlo
- jídlo není instantní (zalévací), je v něm všechna voda, a proto je dost těžké na nošení
- k některým nabízeným jídlům se jako příloha nejvíc hodí knedlíky, které v outdoorových podmínkách není zrovna lehké připravit

A na závěr mám pro Vás pár interních útržků z tajné vnitroredakční konverzace. Je vidět, že nám Expres Menu dost chutnalo, ale záleží, kam si ho chcete brát:

„Jsou to prostě opravdický kusy pěkného hovězího masa s chutnou šťávičkou, která zahladila i tu ukrutně rozvařenou rejži, co jsme si k tomu udělali.“

„Obecně mi to přijde, že je to dobrá varianta, když se mi doma nechce vařit, ale že bych si to s sebou chtěla brát do hor, to zrovna ne. Člověk si stejně musí táhnout ještě chleba nebo vařit těstoviny. Třeba na dovču, kam se jede autem, ale parádní.“

„Je tam psáno, že je to porce pro tři, my se z toho najedli 2,5 člověka (taky dost záleží jaký kotel rýže se k tomu udělá – když se pak vymáchá v té šťávičce, tak je toho plno a je to dobrý samo o sobě, masa už ale zas tolik není). Všem moc chutnalo, ostatní přihlížející, vaříc si své instantní blafy, jen záviděli...“

 

Testovalo ŠDP (náš profil na Outdooru v Praze).

Více na www.expresmenu.cz.

Foto: Expres Menu

Bramboračka skvěle zasytí a zahřejeZpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner