REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červencový týden (21. 7. – 27. 7.)

20.07.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, In-line, Plavání, Extrémní závody, Triatlon, Běžkování, Lyže a snowboard, Bruslení, Bootcampy, Kiting, Lanová centra, Venkovní fitness, Další sporty

Tereza Huříková (foto: Karlštejn Tour)

Běh


První běh tohoto týdne a druhý ze série Zátopkův zlatý týden bude probíhat na 5km tartanovém okruhu v Edenu s názvem Zlatá pětka Emila Zátopka. Celý cyklus vyvrcholí v neděli Zlatým maratónem Emila Zátopka (42,2 km) ve Stromovce na zhruba 5km asfaltovém okruhu.


Foto: Berounská MTB 24hodinovka

Foto: Berounská MTB 24hodinovka

Kolo


Vytrvalostní bikeři si jistě nenechají ujít příležitost strávit 24 hodin v sedle svého MTB na Berounském 24 hod MTB Mistrovství ČR a to jako jednotlivci, dvojice či čtyřčlenné týmy. Startovat se bude v pátek v Berouně v kempu Na hrázi. Jak říkají organizátoři: „máte-li odvážné srdce a bojovného ducha, přihlaste se na tento extrémní závod“. Článek o závodu zde.

Další cyklistický závod s názvem Karlštejn Tour se pojede v sobotu z Velké Chuchle, kam jinam než na Karlštejn. Na výběr budete mít z tras na 26/38/53 km. Děti si mohou zazávodit v rámci dostihového areálu.

 

Triatlony


V sobotu se v Koutech u Ledče nad Sázavou setkají milovníci trilogie plavání-kolo-běh na silničním triatlonu Melechov na trasách 0,4/35/6,5 km pro jednotlivce i štafety. Jedná se již o 17. ročník, a tak se pořadatelé rozhodli nic neměnit.

Ve stejný den se uskuteční i Dřevěnický Rykot v Dřevěnicích u Jičína. Půjde o veřejný závod v terénním triatlonu na 0,38/21/4 km. Komu to bude připadat dlouhé a příliš kopcovité, nechť zajede do Mělníka na triatlon s názvem Specialized OPEN Triatlon  na 0,4/15/3,5 km.

 

MTBO


V sobotu se sjedou bike orienťáci do Bedřichova na letní Bedřichovskou pětihodinovku dvojic. Tentokrát se můžete těšit na krásné terény Jizerských hor a jejich podhůří v letním hávu.

Horský maraton JaTy v Krkonoších, do úterý možné dohlášky za 250 Kč (Foto: JaTy)

Extrémní závody


Do této kategorie neváháme zařadit horský maraton/survival bez kol JaTy, který startuje v pátek o půlnoci v Jilemnici a obsahuje vložené disciplíny jako jsou slaňování, lezení, speleo, OB labyrint, brodění apod. Cílem tedy nebude jen překonat minimálně 42,195 km, ale prokázat svoji zručnost i v jiných často velmi netradičních disciplínách. A pozór, pořadatelé vzkazují, že až do úterý, kdy se budou tisknout mapy, je možné se ještě dohlásit (sice už bez trička, ale za to za snížené startovné 250 Kč). Jak se závodilo na minulém ročníku, si přečtěte v tomhle článku.

Pochody


Za oživlým středověkem na hrad Zlenice se můžete vydat v sobotu 7km trasou ze Senohrab. Cesta bude poměrně kopcovitá, takže organizátor pochodu doporučuje hůlky na nordic walking. Na hradě bude probíhat festival řemesel, a tak si budete moci ulucetovat šňůrku, vyrobit svíčku, naučíte se karetkovat, ochutnáte středověkou kuchyni, vyzkoušíte zdobení kůže a spoustu dalších věcí, která vás tam dozajista naučí. 

 

Foto: Kladno Inline

Foto: Kladno Inline

In-liny


Na in-linové dráze obchodního centra OAZA v Kladně se pořádá v sobotu tradiční Kladno Inline. Poslední závod před kolečkovým maratonem v srpnu. Pro děti bude připravena speciální trať na parkovišti před nákupním centrem.--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner