REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

49km MTB trasa – Krajinou žulových balvanů u Jesenice

16.07.2014 |ms & OVP | Cyklistika

Tento výlet si užijí všichni milovníci terénní jízdy na kole, co si rádi hrají v technických úsecích, jezdí mezi kameny a kořeny a užívají si krásné krajiny. Výchozím bodem je Jesenice, od Prahy vzdálená 80 km buď přes Rakovník, nebo po Karlovarské.

Viklan, foto: Marek Smolka


První část cesty vede po hezkých polních cestách po žluté turistické do Petrohradu, který je známý jako boulderingová oblast, kde se každoročně koná Petrohradské padání (reportáž z letošního ročníku najdete tady). Zde doporučujeme zajet se podívat jak ke skalám, tak vyjet na zříceninu hradu, ze které je krásný výhled do kraje. Z Petrohradu cesta pokračuje po červené.

Nejhezčí část celé trasy se nachází okolo její poloviny. Za vesnicí Blatno se musí kolo poponést do Blatenské stráně, následně se dostaneme do krásné krajiny borových lesů s rozesetými balvany, mezi kterými se vine singltrek plný kořenů a kamenů. Většina ježdění je svižná, některé kameny tvoří nádherné odrazy do skoku, jindy kličkovaná mezi kořeny dá zabrat i zkušenému technikovi.
 

Sklárna u Žihle: nádech před dalším terénem


Nad Žihlí

Nad Žihlí

Občerstvit se lze v rekreačním středisku ve Sklárně u Žihle, kde je možné navštívit i lanové centrum. Cesta se dále vine mezi kameny až k Viklanu, který jde při troše snahy opravdu rozviklat. Následně doporučujeme projet všechny úseky červené i žluté značky v okolí, protože místní terény jsou neskutečně zajímavé. Těm, co to dobře šlape, doporučujeme dojet až do Rabštejna nad Střelou.Z Báby, přezut do lezeček

Z Báby, přezut do lezeček

Následuje dlouhý sjezd po žluté značce do Žihle, kde potkáme obrovské kameny pojmenované Bába a Dědek. Na Bábu lze vylézt, pokud to člověk nezkouší v tretrách, ale vezme si do batůžku lezečky. Sjezd po turistické značce míjí místní downhillové dráhy plné skoků a lávek padající stejně jako my do Žihle, kde je možné se opět občerstvit.Balvany

Balvany

Návrat do Jesenice vede po příjemné cyklotrase. Biker nabažený krásnými terény spokojeně spolkne pár posledních kilometrů a v Jesenici může potkat buď dobrou hospodu nebo třeba svlažit unavené tělo v místním rybníku.


Parametry trasy: 49 km / 737 m převýšení / lesní a polní singltreky
Gpx soubor ke staženímapa (fialová trasa).

Foto: Marek Smolka

Mapa trasy---
Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
 
Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 910 lidí)


Banner