REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Kalisthenika vtrhla na pražská venkovní cvičiště

08.07.2014 |Lu | Venkovní fitness

Kalisthenika na Rokytce

Ano, toto slovo vtrhlo mezi aktivní sportovce rychleji než do mého wordovského slovníku. Už nechodíme dělat shyby ven na hrazdu. Dneska se cvičí kalisthenika, případně dělá street workout. Ničeho se nebojte, jak správně poskládat písmenka ve slově kalisthenika si určitě zapamatujete už při prvním tréninku, kde vás čekají kromě shybů ještě kliky, dřepy a sedy lehy.

Rozcvička na Podvinném mlýně

Rozcvička na Podvinném mlýně

O co tedy jde? Kalisthenika neboli cvičení s vlastní vahou těla je zábava ve světě již dlouho známá. O mnoho dříve než tento trend přišel k nám, se objevil v černošských čtvrtích New Yorku, kde chlapík jménem Hannibal for King (podívejte se na jeho nejslavnější video pod článkem) nadchl Ameriku svým cvičením na hrazdě a bradlech. Stejně jako nouze naučila Dalibora houslím, naučil se Hannibal jednoduchým cvikům na zbytečných trubkách v ulicích.

Ve dvou se to lépe táhne

Ve dvou se to lépe táhne

V Praze už naštěstí nemusíte hledat opuštěná lešení, protože městské části podporují tuto finančně nenáročnou zábavu a umisťují do různých parků potřebné vybavení. Jednou z aktivních částí je Praha 9, která na svém území provozuje hned několik venkovních fitness. Kromě nedávno otevřeného parku Rokytka, o kterém jsme psali v článku u příležitosti jeho otevření, najdete vhodné cvičící hrazdy i na Podvinném mlýně. A jako bonus můžete na těchto dvou cvičištích pravidelně potkávat trenéry z občanského sdružení Devítka v pohybu, kteří vám zdarma poradí, jak s kalisthenikou správně začít. Více se o pravidelných trénincích (nejen kalistheniky) dozvíte na jejich stránkách

Fotografie: Lu

---
Pražská hřiště pro venkovní fitness najdete v outdoormapě zde, popis lokalit získáte buď proklikem do ikonky v mapě nebo rovnou v sekci Kde sportovat – Další sporty – Venkovní fitness.
Co vše se dá na venkovních fitness dělat čtěte tady.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

14.09.2015

Jak vybrat slackline ?

01.01.2015

Všem Outfanaticům přejeme to nejlepší do nového roku!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner