REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Bootcamp na vlastní kůži

25.07.2014 |Tereza Horáčková & OVP | Bootcampy

Co se skrývá pod pojmem bootcamp, jsme vám přiblížili v článku Bolavé svaly, totální vyčerpání, ale i nadšení z pohybu a bezva parta. Dnes si můžete přečíst článek z pera stejné autorky, která se rozhodla bootcamp vyzkoušet na vlastní kůži!Svou účast na bootcampu jsem pojala jako velkou výzvu – možnost zlepšení kondičky, vytvarování postavy a samozřejmě žádoucího zhubnutí. Koupila jsem si měsíční členství, které obsahuje tři tréninky týdně. Dva tréninky jsou večerní a jeden ranní od půl sedmé. S ranním vstáváním nemám problém, neb jsem dříve vstávala dvakrát týdně v půl šesté na spinning, takže jsem věděla, že to zvládnu.

Horší bylo reálné zjištění, že pondělní večerní trénink vlastně pokračuje hned druhý den ráno, takže odpočinek a regenerace je velmi krátká. Ale žádné výmluvy!! Vzhledem k tomu, že se bootcamp koná celoročně bez přestávky, všichni nováčci nastupují do již rozběhnutého programu. Žádná zahřívací hodina v mírném tempu neexistuje, od první minuty se jede naplno.

Na první hodině nás bylo celkem 15, z toho 6 žen. Trenér Petr byl v lokalitě Plechárny na Černém mostě poprvé, stejně jako většina z nás, nováčků. Po úvodním seznámení jsme již vyběhli do parku. Ačkoliv občas běhám, běh mi dělá stále trochu problémy. I při pomalém klusu mám vysokou tepovou frekvenci, špatně se mi dýchá a cítím se na infarkt. Jaké bylo překvapivé zjištění, že na běhání je bootcamp vlastně založen. Super, další výzva a možnost posunout se dál :-)

Po krátkém rozklusu začal ten pravý intervalový trénink – výpady, žabáky vpřed i vzad, dřepy stranou nebo sprinty. Další běh a následuje kruhový trénink. Odpočinek se tady ale nepěstuje. Napít a jdeme dál. Posiluje se kolektivně: pokud někdo nevydrží určenou dobu, trest čeká nejen jeho, ale i celou skupinu. Tomu říkám kolektivní zodpovědnost – jednoduché, ale velmi účinné. Po kruháči nás už čeká jenom lehký klus zpět k Plechárně a vytoužený strečink.

Po sprše padnu do postele jako zabitá, to už se mi dlouho nestalo. Druhý den ráno zvoní budíček v 5:30 a já nemůžu téměř vstát. Bezva začátek, říkám si, to bude dneska výkon. Jakmile dorazím na místo srazu, čeká na mě první překvapení – sešli jsme se zde pouze čtyři (dva kluci, dvě holky). Slušný odpad. Druhým překvapením byl jiný trenér – David.

Navzdory menšímu počtu nás však nešetří, možná naopak. Začínáme zahřátím a běžeckou abecedou – jogging, lifting, skipping, zakopávání nebo poskoky a přísuny stranou. Běh je mnohem delší a náročnější, neb běžíme do lesíka, kde jsou i kopečky. To je něco pro mě, ironicky řečeno samozřejmě. Oběhneme první kopečkové kolečka a David už na nás čeká s karimatkami. Ani se nevydýchám a už posiluji na břicho. Žádný odpočinek a další kopeček je tu, abychom nevychladli, že? Pak už následuje posilování na bicepsy s expandery a vzpory na všechny způsoby. Jak se říká, do třetice všeho dobrého, a tak ani třetí kolečko s kopcem nemůže chybět.

Po závěrečném posilování následuje „už jen“ volný výběh zpátky k základně s vytouženým protažením. Pokud jsem si myslela, že první trénink byl náročný, po tom druhém toho mám opravdu plné kecky. Jsem ztahaná, že stěží dojdu k autu. Doma se kostrbatě soukám do sprchy a pak upadám do půlhodinového kómatu. Zbytek dne je utrpením, kdy při každém sebemenším pohybu cítím strašnou bolest. Ale žádné fňukání, co bolí, to sílí!!


Jak pokračují další hodiny, je to stále lepší a lepší. Mám pocit, že kondice se mi zlepšuje den ode dne a jsem schopna zvládnout stále víc. Svaly už mě nebolí tolik jako na začátku, i když se najdou opět „slabé chvilky“, neboť žádná hodina není stejná jako ta předchozí a ačkoli mám pocit, že už neexistuje pohyb, který bychom nevyzkoušeli, David mě pokaždé přesvědčí o opaku. Ať si vzpomenete na jakýkoli druh pohybu, můžete se vsadit, že jeho varianta se na bootcampu objeví. A také si můžete být jistí, že to zvládnete, protože tým (popřípadě trenér) vás potáhne dopředu.

Původně jsem tento článek chtěla sepsat až po absolvování celého měsíčního kurzu. Bootcamp jsem si ale natolik zamilovala, že jsem se rozhodla se mu věnovat i nadále a zaplatit si pravidelné členství. Minimálně přes léto je to skvělá volba, protože není nic lepšího než být venku na čerstvém vzduchu a dávat si do těla. Tohle se mi na tom asi líbí úplně nejvíce. A to, že v tom nejste sami, všechno jen umocňuje. Pokud chcete nabrat kondičku nebo si vyzkoušet co ve vás je, bootcamp je rozhodně skvělou volbou. Nečekala jsem, že mě to tak nadchne a že zrovna tohle bude aktivita, která mě bude tolik bavit a na kterou se budu těšit a s radostí vstávat v půl šesté ráno. Pokud mě něco po tréninku bolí, jsem ráda, protože cítím, že jsem zase pracovala se svalovou skupinou, která delší dobu zahálela. Jaké překvapení, když vlastně člověk „jenom“ běhá a cvičí (nebo spíš bojuje) s vlastním tělem, že?

Foto: Tereza Horáčková

Podívejte se na profil autorky článku Terezy Horáčkové v sekci Lidé

---
Seznam pražských bootcampů najdete v sekci Kde sportovat  Další sporty  Bootcampy

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

24.11.2014

Outdoor v Praze mění název na Outfanatic.com

02.08.2014

Dřepy: posilování pro velké chlapy a zdatné ženy!

24.07.2014

Novoknínský triatlon – dobrý způsob jak se zničit

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner