REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

21km MTB trasa – Trailové bikování v okolí Prokopáku

29.07.2014 |ms | Cyklistika

Prokopské údolí a kolo, to není jen průjezd po asfaltu na dně údolí, ale především obrovské množství úžasných trailů a sjezdů, při kterých nezůstanou jedny trenky neoznačeny. Náš tip na trasu ukazuje zajímavý průjezd lokalitou a spojuje ty nejzajímavější části v pěkný výlet.


 

Na vrchol kopce se sjezdem nedostaneš


Jelikož nejhezčí traily vedou po horních hranách stráně nad údolím, nejprve je třeba na hranu vystoupat. Od Smíchova to lze po asfaltu, z Butovic vede terénní technický výjezd od mostu přes Prokopský potok.

Naše trasa stoupá od Smíchova a hned na začátku vyjede na Dívčí Hrady, což je místo s fantastickým výhledem na celou Prahu. Odsud začíná drncání na kole, jako první vás prověří kratší sjezdík po vrásách zdejšího vápence.

Doporučená trasa

Všechny traily v okolí Prokopského údolí jsou nejlépe průjezdné z kraje jara a na podzim. Pozdní jaro a léto danou lokalitu často mění v ráj alergiků, kdy cestičky zarůstají různými druhy trav a keřů a průjezd je občas trochu složitější.

Hlavní trail se klikatí po hraně nad údolím. Zajímavý sjezd po skále s vlásenkou zatáček v prudké suti vede přímo na Hlubočepské plotny (o lezení na nich si přečtěte tady a tady). Pod skalami se nachází cykloservis. My však dále pokračujeme po hraně údolí po úzkých pěšinkách, které se táhnou až k Novým Butovicím.

Sjezdů na dno údolí vede několik. Jeden z nejhezčích se klikatí po žluté značce technickými serpentýnami po skalnatém trailu.
 

Hlubočepské plotny

Hlubočepské plotny

Na trase nevynechejte bikepark


Další hezký trail vede podél Dalejského potoka a je zakončen prudkým výjezdem, kterým se stoupá k sídlišti Velká Ohrada. Odsud už je to kousek k místnímu Bikeparku, kde lze poskákat či zajezdit v klopenkách.

Několik technických sjezdů najdeme i  směrem k Dalejskému potoku. Ten na naší trase padá po skále s několika výraznými schody a je zakončen technickou zatáčkou. Další průjezd ukazuje krásy místní přírody, a to především spoustu skal obklopených rozmanitým lesem. Nic nenasvědčuje tomu, že jsme jen pár kilometrů od centra Prahy. 

Sjezd do Dalejáku

Sjezd do Dalejáku

Hladký průjezd po asfaltu nebo celodenní drncání


Jednotlivých zajímavých sjezdíků, výjezdů a trailů je zde velké množství. Šikovný plánovač tras zde namotá mnoho kilometrů na malé ploše a užije si hodně srandy, bikové techniky i morálových úseků.

Občerstvit se dá na vjezdu do Prokopáku v Hlubočepích nebo v Řeporyjích. Příjezd je vhodný od Smíchova, z Velké Ohrady, Nových Butovic, Barrandova i Řeporyjí. Krásy vápencových skal v divoké přírodě vás jistě dostanou.


Parametry trasy: 21 km / 772 m převýšení / nezpevněné pěšinky, sjezdy, technické výjezdy
Gpx soubor ke staženímapa (žlutá trasa).

Foto: Marek Smolka

---
Kdyby na tohle dovádění vaše skládačka nestačila, v našem outdoor bazaru je několik horských kol na prodej.

Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
 
Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner