REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Cviky na míči – dřina, sranda, adrenalin!

27.06.2014 |Pe | Další sporty

Cvičení na gymnastickém míči je jeden z nejlepších doplňků pro posílení neviditelných a zároveň nejdůležitějších svalů vašeho těla, totiž těch vnitřních. Pokud máte problém se i na zemi postavit na jednu nohu, pak věnujte svému tělu jeden měsíc a změňte své schopnosti pohybu.

Postavení na míči - už po měsíci i s rukama za hlavou


Co vám umožní měsíční trénink? Bez problému chodit po úzkém zábradlí (popřípadě blbnout na slackline), nemít problém s jízdou a stabilitou na kajaku, zrychlit se v běhu,  správně držet tělo (zamezí bolestem zad) a celkově vám dodá dobrý pocit, že jste se naučili něco nového. Cena míče se pohybuje kolem dvou stovek, což vás od investice určitě neodradí.

Klek

Klek

Klek a dřep s oporou


Jedním z posilovacích cviků je klek. Vyzkoušejte ho (nejprve s oporou) a už po několika minutách začnete cítit pracující lýtkové a břišní svaly. Takových 20 minut klečení denně zaručeně posílí vaše nohy už během několika dní. Pro oživení je dobré opakovaně střídat polohu z kleku do sedu nebo se v kleku otočit o 360 stupňů (zkoušejte na obě strany). Po dokonalém zvládnutí rovnováhy v kleku zvedejte střídavě jednu a druhou nohu do podřepu na chodidlo s rukama na míči.

Střídavé zvedáni protější ruky a nohy

Střídavé zvedáni protější ruky a nohy

Až si budete věřit a míč budete mít pod kontrolou, pak je ideální doba na zkoušení stoje. Jde o dost náročný prvek, a proto je dobré ze začátku využívat nějaké pevné věci pro oporu (kupříkladu zábradlí nebo hrazdu) a pouštět se s možností rychlého chytnutí. S oporou rychle zvládnete i dřepy, od kterých je už jen krůček k vstávání bez opory.
Vstávání


Postavení se na míči je měřítkem pro schopnost udržení rovnováhy. I když na první pohled vypadá téměř jako kouzlo, jsou schopné se ho naučit i děti a to často rychleji než dospělí.

Příprava na postavení

Příprava na postavení

Nejdřív jděte do kleku a dejte ruce na míč, pak zvedněte jednu nohu, pak druhou a jak budete na všech čtyřech, je potřeba postupně přesunout váhu na nohy a zvednout se z dřepu. Pozor ale na velký předklon, ten by vám postavení ztížil. Zvládnutí vstávání je mezní bod, po němž vám půjde většina balančních cviků mnohem snadněji.Kliky s nohama na posteli

Kliky s nohama na posteli

Blbinky a bezpečnost


Frajeři na míč dokážou naskočit i snožmo nebo na něj vystoupit jako na schod. Při stání je možné střídavě zvedat pravou a levou nohu, dřepovat, otáčet se a tak dále. Mezi další zajímavé cviky patří klikování s rukama na míči a nohama na pohovce, které úžasně zpevní vnitřní svaly horní části těla, sezení bez opory nohou a věnování se jiné činnosti (třeba žonglování), válení sudů s oporou rukou na zemi nebo zkoušení čehokoli se zavřenýma očima. Cyklistům doporučujeme vzít si do rukou koště coby imitaci řídítek, bez možnosti máchat rukama jsou totiž všechny cviky těžší.

Klečet a věnovat se jiným pohybům vyžaduje soustředěnost

Klečet a věnovat se jiným pohybům vyžaduje soustředěnost

Ačkoli se zdá, že byste na blbnutí potřebovali hodně velkého prostoru, opak je pravdou. Nebezpečí pádu a bouchnutí o roh stolu skoro nehrozí. Čím více skleněných skříní a ostrých věcí se vyskytuje kolem vás, tím víc vás to nutí mít míč pod kontrolou a mozek vás z opatrnosti nepustí do nebezpečných kreací, které jsou nad vaše možnosti. Člověk je dokonale uzpůsobený vnímat prostředí a dříve něž k pádu dojde, automaticky seskočí bezpečně na nohy. Tohle vše se pochopitelně lehce píše. Jak obtížné cviky na míči skutečně jsou, vyzkoušejte sami!

---
Z dalších netradičních způsobů tréninku můžeme doporučit třeba cyklistický trenažer, cyklistické válce nebo závěsné kruhy. Další články ze sekce Sportovní tipy najdete tady.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.08.2016

360° panorama, dejte svým fotkám nový rozměr

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

05.07.2016

Přežili jsme Tůruj Brdy 2016

Zpět

Banner