REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Cviky na míči – dřina, sranda, adrenalin!

27.06.2014 |Pe | Další sporty

Cvičení na gymnastickém míči je jeden z nejlepších doplňků pro posílení neviditelných a zároveň nejdůležitějších svalů vašeho těla, totiž těch vnitřních. Pokud máte problém se i na zemi postavit na jednu nohu, pak věnujte svému tělu jeden měsíc a změňte své schopnosti pohybu.

Postavení na míči - už po měsíci i s rukama za hlavou


Co vám umožní měsíční trénink? Bez problému chodit po úzkém zábradlí (popřípadě blbnout na slackline), nemít problém s jízdou a stabilitou na kajaku, zrychlit se v běhu,  správně držet tělo (zamezí bolestem zad) a celkově vám dodá dobrý pocit, že jste se naučili něco nového. Cena míče se pohybuje kolem dvou stovek, což vás od investice určitě neodradí.

Klek

Klek

Klek a dřep s oporou


Jedním z posilovacích cviků je klek. Vyzkoušejte ho (nejprve s oporou) a už po několika minutách začnete cítit pracující lýtkové a břišní svaly. Takových 20 minut klečení denně zaručeně posílí vaše nohy už během několika dní. Pro oživení je dobré opakovaně střídat polohu z kleku do sedu nebo se v kleku otočit o 360 stupňů (zkoušejte na obě strany). Po dokonalém zvládnutí rovnováhy v kleku zvedejte střídavě jednu a druhou nohu do podřepu na chodidlo s rukama na míči.

Střídavé zvedáni protější ruky a nohy

Střídavé zvedáni protější ruky a nohy

Až si budete věřit a míč budete mít pod kontrolou, pak je ideální doba na zkoušení stoje. Jde o dost náročný prvek, a proto je dobré ze začátku využívat nějaké pevné věci pro oporu (kupříkladu zábradlí nebo hrazdu) a pouštět se s možností rychlého chytnutí. S oporou rychle zvládnete i dřepy, od kterých je už jen krůček k vstávání bez opory.
Vstávání


Postavení se na míči je měřítkem pro schopnost udržení rovnováhy. I když na první pohled vypadá téměř jako kouzlo, jsou schopné se ho naučit i děti a to často rychleji než dospělí.

Příprava na postavení

Příprava na postavení

Nejdřív jděte do kleku a dejte ruce na míč, pak zvedněte jednu nohu, pak druhou a jak budete na všech čtyřech, je potřeba postupně přesunout váhu na nohy a zvednout se z dřepu. Pozor ale na velký předklon, ten by vám postavení ztížil. Zvládnutí vstávání je mezní bod, po němž vám půjde většina balančních cviků mnohem snadněji.Kliky s nohama na posteli

Kliky s nohama na posteli

Blbinky a bezpečnost


Frajeři na míč dokážou naskočit i snožmo nebo na něj vystoupit jako na schod. Při stání je možné střídavě zvedat pravou a levou nohu, dřepovat, otáčet se a tak dále. Mezi další zajímavé cviky patří klikování s rukama na míči a nohama na pohovce, které úžasně zpevní vnitřní svaly horní části těla, sezení bez opory nohou a věnování se jiné činnosti (třeba žonglování), válení sudů s oporou rukou na zemi nebo zkoušení čehokoli se zavřenýma očima. Cyklistům doporučujeme vzít si do rukou koště coby imitaci řídítek, bez možnosti máchat rukama jsou totiž všechny cviky těžší.

Klečet a věnovat se jiným pohybům vyžaduje soustředěnost

Klečet a věnovat se jiným pohybům vyžaduje soustředěnost

Ačkoli se zdá, že byste na blbnutí potřebovali hodně velkého prostoru, opak je pravdou. Nebezpečí pádu a bouchnutí o roh stolu skoro nehrozí. Čím více skleněných skříní a ostrých věcí se vyskytuje kolem vás, tím víc vás to nutí mít míč pod kontrolou a mozek vás z opatrnosti nepustí do nebezpečných kreací, které jsou nad vaše možnosti. Člověk je dokonale uzpůsobený vnímat prostředí a dříve něž k pádu dojde, automaticky seskočí bezpečně na nohy. Tohle vše se pochopitelně lehce píše. Jak obtížné cviky na míči skutečně jsou, vyzkoušejte sami!

---
Z dalších netradičních způsobů tréninku můžeme doporučit třeba cyklistický trenažer, cyklistické válce nebo závěsné kruhy. Další články ze sekce Sportovní tipy najdete tady.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.08.2016

360° panorama, dejte svým fotkám nový rozměr

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

05.07.2016

Přežili jsme Tůruj Brdy 2016

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner