REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. červnový týden (23. 6. – 29. 6.)

22.06.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Extrémní závody, Triatlon

MČR v trialu, trialshow.cz

Běh


Běhat můžete poslední červnový týden v Divoké Šárce v úterý na 4,6km silničním benefičním běhu Ramaton pro občanské sdružení Ramus, které se věnuje volnočasovým aktivitám pro hendikepované. Anebo na stejném místě v neděli na běhu s prozaickým názvem Běž, jak chceš na 8 km se 4 lehkými výběhy, přičemž si běžec sám zvolí, kdy si je chce vyběhnout.

Vybíhat se bude i ze Strahova a to po silnici a tartanu (pryžovém povrchu) na Běhu olympijského dne ve středu na 10 km. Případně ze stejného místa v sobotu, v tomto případě na povrchu celého centra města na City Trail Praha na 12 km s 500m převýšením. Trať si můžete prohlédnout ve videu pod článkem.

Běžecký týden uzavře opět charitativní běh Adra tentokrát ve Stromovce na 3/10 km v neděli a poběží se na podporu projektů v Etiopii a Bangladéši.

Orienťáky


Orienťáci budou mít na výběr ze dvou extrémů. První možnost je OB pro jednotlivce, firemní a žákovské štafety Klacky Open ve středu, který se odehraje v areálu Bohnické léčebny a bude to příjemná akce i pro začátečníky. Pro otrlejší a zkušenější je připraveno MČR v rogainingu (stylovější název pro dlouhý orientační běh s volným pořadím kontrol) na 24 hodin uprostřed valašských lesů ve Velkých Karlovicích v sobotu.
 

Kolo

Dexter MTB Odolená Voda

Dexter MTB Odolená Voda


Obě biková klání se odehrají tento týden v sobotu. To první v Odoleného Vodě na Dexter MTB Odolena Voda o pohár ředitele elektrárny Mělník (a kdo by ho nechtěl, že?). Závod se pojede na 5km okruhu v celkové délce 22 km. Jestli je možné na 5 km okruhu najezdit 22 km musíte zjistit zřejmě až na místě.

Druhá akce je pro milovníky trialu a to rovnou mistrovství ČR v této disciplíně, které se koná společně s Youth Games v Říčanech pod Hradem. Kromě tohoto hravého poskakování na kole se bude v rámci akce konat také Artmoving Challenge contest, utkání těch nejlepších z parkouru a freeruningu u nás. I nás by zajímalo, co vše se pod těmito disciplínami skrývá.


Extrémní závody


Krom již zmíněného MČR v rogainingu, který mezi extrémní závody jistě patří, se tento týden koná i Liberecký survival. V tomto zápolení musíte kromě přežití zhruba 12 hodin závodění zvládnout kolem 15 disciplín včetně nočního sjezdu na koloběžce z Ještědu. Závod začíná páteční večerní etapou a pokračuje v sobotu.

Podobné množství disciplín včetně například pétanque nebo ping-pongu vás čeká na sobotním Tour de dobrodruh v Rosicích na Moravě. Začíná se naštěstí až v sobotu ráno a čas zbude i na svačinu a oběd.

Mapa Tour de dobrodruh


Triatlon


Tento pátek se již skutečně bude konat přesunutý Malostranský triatlon. Více se o něm dočtete v tipech z minulého týdne.

V sobotu se sejdou tvrďáci z Dobříše i okolí na souboji o titul Dobříšského tvrďáka na vzdálenostech 0,8/30/8 km (plavání/kolo/běh).

V neděli budou jednotlivci i týmy bojovat v Hostivaři v Terénním triatlonu Prahy 15  na vzdálenostech 0,4/11,5/4,5 až 0,8/25,5/10,5 (plavání/kolo/běh) dle kategorie.


Lezení a slackline


Dětské závody na Gutovce

Dětské závody na Gutovce

Své ratolesti můžete přihlásit na dětské lezecké závody ve čtvrtek na Gutovce ve Strašnicích.

Pokud je vám bližší slackline, nenechte si ujít festival Keep Balance od čtvrtka do neděle v Hejnicích u Liberce, kde se odehraje závod českého poháru ve slackline:  trickline + speedline.


Pochody


S Prahou turistickou se tentokrát můžete projít Kunraticemi v úterý v podvečer na pochodu Od metra (Jižní město) k Šeberáku na 7 km. Nebo na 3. pokračování pochodu Od hřbitova k hřbitovu na stejnou vzdálenost od metra Budějovická. Stihnete projít Krčský, Podolský a Vyšehradský hřbitov. Inu, nejen porodnici je třeba si dobře vybrat.

--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner