REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Freeline skates: boty na kolečkách nového střihu

19.06.2014 |ss, freelineskates.cz & OVP | In-line

Už jste ve Stromovce potkali skateboardistu, který při své jízdě bokem zničehonic začal hýbat nohama dopředu a dozadu, jako by jeho prkno nebylo v jednom kuse? Taky že nebylo! Nejednalo se totiž o skateboard, ale o freeline skates, seznamte se!

Dvě desky, každá se dvěma kolečky, která jsou uchycena ze stran. Desky  nejsou přichyceny k botám (kromě případů, kdy chcete dělat tríčky na U-rampě), na vrchní straně mají jenom brusný papír, který napomáhá lepší přilnavosti a zabraňuje smýkání bot při pohybu. Při jízdě nohy opisují tvar S, jízda je tak velmi podobná jízdě na S-boardu, připomínat vám může i kombinaci surfingu nebo snowboardingu a in-line bruslení.

Foto: Freeline skates


Jednou z největších výhod freeline skates je, že jezdec s nimi může dosáhnout vysokého náklonu v oblouku, což umožňuje provádět vynikající manévry. Stačí jen otáčet tělem ze strany na stranu a udržovat rovnováhu. Jízda je velmi vzrušující, ale také zdravě návyková. Freeline skates mají unifikovanou velikost, navíc jsou skladnější než skateboard, vejdou se tedy v pohodě například do batohu.

Freeline skates vznikly v roce 2003 v San Franciscu. Nejprve byl koncipovány pro sjezdy (downhill), ale posléze Ryan Farrelly zjistil, že se na nich dá docela dobře odrážet (díky odporu vyvolanému mezi zemí a kolečky) i na rovině a dokonce jet i do kopce.  Když začal freeline testovat, vzbudil nečekaný zájem u svého okolí, které se zajímalo, na čem to vlastně jezdí. Po zvládnutí základní jízdy lidé začínali vymýšlet další možnosti balancu a triků. Tak se začal šířit hit, který dále postoupil do Japonska, Číny, a Evropy. Videa přpnutá na youtube získávají své příznivce, kteří chtějí umět minimálně základní triky.

Pokud si chcete freeline skating vyzkoušet, využijte příležitosti v sobotu 21. června ve Stromovce. Více info tady

Video z minulého workshopu a fotogalerii najdete pod článkem.

Foto: Freeline skates


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

07.07.2016

„Zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný“ Jiří Lorenz, „Single Man“ Gigathlonu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner