REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Pár slov o masochismu aneb reportáž z Petrohradského padání

10.06.2014 |lt | Lezení

Je to skoro k nevíře, ale už podvanácté se Petru Reschovi podařilo připravit na Padání kolem čtyř set nových boulderů. Snaha nadběhnout hezkému počasí posunutím závodu o měsíc blíže k létu vyšla nad očekávání dobře – bylo příjemně, ale žádné tření ničící horko. Přelezový podmínky, mnuli si boulderisti zamágované ruce.

Poetika nočního boulderingu


Noční lezení na osvětlených kamenech


Páteční večer tentokrát nebyl věnován umělecké produkci, ale lezení na osvětlených kamenech. Vlastně to bylo taky umění – hra světel a stínů na žulových balvanech a oblaky mága v ostrém protisvětle působily v nočním lese magicky. Přála bych vám to vidět naživo.

Hlavním závodním dnem byla sobota. V pátek jsme oběhli kameny, natipovali si svoje projekty a v sobotu jsme se stejně většinu času věnovali jiným, protože jsme podlehli jejich momentálnímu kouzlu. Tak je to vždycky, ne?

Klasa v nové oblasti se zdála být rozumná, jen v ojedinělých případech si zatím zcela nesedla. Informace o tom, kde se vyskytují bouldery s hodnocením příjemně posunutým nahoru, se mezi lezci pomalu šířila. Komu by se nelíbilo urvat něco, co udělá dojem, že…


Výsledky, tombola, kultura…


Mágo a protisvětlo

Mágo a protisvětlo

V sedm se odevzdávaly výsledky, po setmění byl koncert a vyhlášení. A taky losování tomboly. K nadělování cen z tomboly přistoupil hlavní strůjce Padání svérázně – házel je vylosovaným rovnou z pódia a někdy i jen tak do davu. Ani v pokročilé hodině tak lezcovo soustředění nemělo klid, probíhal trénink postřehu. Budu muset zabrat – mohla jsem chytit kartáček a dostat tak příležitost posunout svoje lezení o půl grádu výš. Protože není ortodoxního boulderisty bez tří atributů: čepice, kartáčku a naddimenzovaného maglajzáku.


Registrovaných závodníků bylo 251. Nejtěžším přelezem vítěze mužské kategorie Honzy Nováka je boulder za 8A – názvu je poněkud neslušného, a sice Cecky samou loknu měla. Nejlepší z žen letos byla Agniezska Ostrzalek z Polska. Úctyhodné byly i dětské výkony. Kompletní výsledky letošního ročníku si můžete prohlédnout na padani.eu.


Pár slov o masochismu


Chvíli to prý vypadalo, že se nad pokračováním Padání stahují mračna. Úspěch akce ale svědčí pro další ročníky. Doufám… A zjevně nejsem jediná, o čemž svědčí i záplava nadšených statusů na facebooku. Některé z nich – hovořící o dorvaných prstech, sedřené kůži na rukách a všeobjímající radosti – vypadají jako zpověď masochisty. Tak to ale s boulderingem je. Výstižně to popisuje zúčastněný boulderista z Plzně: „Já kdybych nebouldroval, tak bych se snad musel doma bičovat.“ 


Foto: David Kofroň a Dan Sedláček
 


---
Pokud chcete vyrazit na skály v Praze a okolí, podívejte do databáze v sekci Kde sportovat. A parťáka snadno naleznete přes Hledám parťáka.

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner