REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. červnový týden (9. 6. – 15. 6.)

08.06.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, In-line, Extrémní závody

Missky na Genesis Bike Prague

Běh


Na týdenní rozběhání je v úterý připraven v Hodkovičském háji kopcovitý kros s názvem Hodkovičská 7 na 3,5 km pro ženy a 7 km pro muže v Hodkovičkách na Praze 4.

Ve středu se již na rovnějším povrchu setkají muži na 10 a ženy na 5 kilometrech na Břevnovských 10/5 km se startem na Ladronce.

Lysolajský běh se překvapivě odehraje v Lysolajích ve čtvrtek na 6 kilometrech po silnici i terénem.

Do vrchu se bude běhat v sobotu na trase Vrané–Zvole na 3 kilometrech s převýšením 160 metrů, konkrétně se strmostí 5,2 %.


Orienťáky


Jako každou středu se nejen děti mohou těšit na Žaket pražský pohár žactva, tentokrát na Podvinném Mlýně. Jde o závod jednotlivců, k dispozici budou i dětské tratě a tréninky. Když je nejhůř, fáborky dovedou k cíli opravdu každého.

Pražská MTBO liga pokračuje ve čtvrtek v Čelákovicích v odpolední sérii MTBO závodů. Jak kdo přijde, tak pojede. Mimochodem, vstupné je více než lidové.

V sobotu nás čeká 300minutový (i kratší) MTBO závod Ztracené kobylky v Mladoticích v malebném okolí Střely. Závod bude mít i kategorii pro rodiny s dětmi.


Extrémní závody


Horská výzva pokračuje v pátek a v sobotu v Krušných horách již 3. závodem v horském běhu/trekingu dvojic na 16/37/63 km. Můžete se zúčastnit i se svým psem, přičemž pejsek šlape zdarma.

Generali survival 2013

Generali survival 2013

V pátek večer startuje i 24hodinovka s názvem Generali survival, kde můžete zažít peklo v krásném okolí Hluboké nad Vltavou. Konkrétně horská kola/handbike, lezení na umělé stěně i skalách, slalom na divoké vodě (do WW III+), plavání, orientační běh a MTBO, in-line brusle, první pomoc, střelbu, kanoe a další disciplíny. Zúčastnit se mohou i vozíčkáři.

Poněkud neobvyklejší, ale dozajista extrémní běžecký/trekingový závod pod názvem Self-transcendence Race, se koná ve Stromovce na okruhu na 12/6 hodin a 100 km. Na vyčištění mozku lze jistě jen doporučit.
            

Kolo


Ve středu se mohou děti (a jejich rodiče) zúčastnit Pražského rodinného cyklo-závodu na Praze 6 na Vypichu, kde budou připraveny tratě na 800 m až 10 km a různé další atrakce. Startovné pro děti bude zdarma.

Berounský cyklísek 2013

Berounský cyklísek 2013

V sobotu v Nových Butovicích vystartuje závod Genesis Bike Prague přes lesy a louky Českého Krasu  na 35/60 km. Organizátoři lákají závodníky třeba i účastí nezadaných missek a dalších známých osobností. Čekají je technické sjezdy, prudké výjezdy a brod. Budeme jim držet palce. Článek o závodu a soutěž naleznete zde. 

Berounský Cyklísek se bude konat v neděli a jak již název napovídá, půjde o dětský závod kol a odstrkovadel (v kempu Na Hrázi v Berouně). Program bude doplněn o soutěže pro celou rodinu.

Ve stejný den je pro naše nejmenší připraven i MTB závod Bikeclinic cup v Letech u Prahy. Přijeďte se se svými dětmi podívat do okolí Karlštejna, kde podle pořadatelů cyklistika jenom kvete.


Lezení


V úterý nás opět čeká Bouldering session VI v Lokal Bloku na Smíchově. Nebojte se naskočit, jde o otevřené závody pro každého.


Kolečkové brusle


V neděli čeká inlinisty In-line mistrovství ČR na okruhu v Běchovicích, tedy otevřené Mistrovství ČR juniorů D, C, kadetů, juniorů B, A a seniorů na silničním oválu. A určitě i těch ostatních.


Festival


A kdo si chce spíše hrát než závodit, ať přijede o víkendu do Dobrušky na  Dobruška fest, na festival outdoorových her a aktivit jako je Slackline, Kubb, Mölkky, KanJam, Free croquet, Petangue aj. Minimálně alespoň zjistit, o jaké hry vlastně jde.

--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.Zpět
Komentáře

10.06.2014 07:34| jára

Těch 100 kiláků ve Stromovce je nějaká vymejvárna mozku, nebo co? To bych teda nedal.

Re: jára

10.06.2014 07:38| OVP

Tak to nejsi sám. Jediný maraton, který kdy vzdal běžec René Kujan (který je známý zejména díky svému projektu oběhnutí Islandu), byl právě několikaokruhový ve Stromovce. Rozhovor s ním nazvaný Běhat dokola jako křeček nemám zapotřebí si můžete přečíst tady:
http://www.outdoorvpraze.cz/clanek-150-Behat-dokola-jako-krecek-v-kleci-nemam-zapotrebi

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner