REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Berounský Cyklísek – cyklistické závody pro děti a den plný soutěží a her

08.06.2014 |More Than Bikers & OVP | Cyklistika

V neděli 15. 6. 2014 bude Beroun patřit především všem dětem. Cyklo hobby tým More Than Bikers ve spolupráci s Biatlon klubem Beroun a berounským Cyklo Pointem připravil pro malé cyklistky a cyklisty 2. ročník akce s názvem Berounský Cyklísek. Jedná se o rodinné odpoledne plné závodů, soutěží a her. Těšíme se jak na ty nejmenší, kteří jezdí ještě v kočárku, tak na všechny ostatní děti až do 14 let.  Čekají na ně závody na  odrážedlech, koloběžkách, kolech a in-line bruslích. Budou si moci zastřílet ze vzduchovky, vyzkoušet svou obratnost a rychlost v závodě na chůdách nebo se zúčastnit závodu ve skákání v pytli. Nebude chybět ani jízda zručnosti a mnoho dalších soutěží. Ani rodiče na této akci nebudou jen do počtu. Mimo povzbuzování malých závodníků mohou vyzkoušet soutěže rodinných týmů jako například běh maminek s kočárky, závod dospěláků na chůdách atd.  Na místě bude k prohlédnutí hasičská technika, děti se budou moci projet ve šlapacích autíčkách a pro dospělé je připravena předváděčka vozů značky Škoda.
 
Každý malý závodník od nás v ceně startovného (40 Kč při přihlášení předem a 80 Kč při registraci až v den závodů) obdrží pamětní medaili, tyčinku Big Corny a omalovánky. Pro vítěze jednotlivých závodů a soutěží tu máme samozřejmě spoustu dalších věcných cen. Navíc předem přihlášené děti budou mít na startovních číslech uvedeno i své jméno. No a aby se nikdo na místě nenudil je přislíben i nafukovací skákací hrad a exhibice na in-line bruslích. 
  

Zeptali jsme se hlavního organizátora Petra Šírera, co ho k uspořádání dětských závodů vedlo?
 
Sám jsem otcem 5letého syna Kryštofa. No a při plánování rodinných víkendů jsem začal postupně zjišťovat, že oproti cyklo závodů pro dospělé, podobných akcí pro děti je jako šafránu.
 
No ale vždyť na každém cyklistickém závodě třeba na Kole pro život nebo seriálu Cyklomaraton tour atd. jsou také doplňkové dětské závody.
 
To je právě ono… doplňkové dětské závody. My jsme nechtěli dělat žádný doplňkový závod, ale den, který bude patřit jen dětem. Představte si, že rodina s jedním nebo dvěma dětmi přijede na klasické MTB závody. Tatínek nebo maminka se začnou připravovat na start hlavního (svého) závodu a druhý rodič absolvuje s dítětem dětské závody. Ty jsou většinou těsně před tím hlavním nebo dokonce v jeho průběhu. Ve finále je z toho takové trochu hektické odpoledne, alespoň z mé zkušenosti. Naše myšlenka byla uspořádat závod jen a výhradně pro děti. Kdy rodiče nechají svá kola a závodní ambice doma :-) a budou se naplno věnovat svým malým závodníkům.
 
Petr a Kryštof: ředitel závodu se synem

Petr a Kryštof: ředitel závodu se synem

To je zajímavá myšlenka. Podobný seriál s názvem Tour de Kids již u nás existuje.
 
Ano, máte pravdu. Ale jak jsem řekl, závodů a akcí pro děti není nikdy dost a zvlášť když se podíváte na to, že každý víkend máte nespočet bikových i silničních závodů pro dospělé, tak proč i děti nemají mít podobnou šanci.
 
Co si od této akce slibujete?
 
Budeme rádi, když přilákáme děti ke sportu a obzvlášť k cyklistice. Třeba zrovna náš závod pomůže objevit nového Jardu Kulhavého nebo Terezu Huříkovou.
 
Poslední otázka Petře. Kdy a kde se Berounský Cyklísek koná?
 
V neděli 15. 6. 2014 od 12:30 v berounském kempu Na Hrázi hned vedle autobusového nádraží.
 
Více informací o této akci naleznete na stránkách závodu nebo na Facebooku.
O dalších závodech pořádaných týmem More Than Bikers se dočtete tady.

---
Podívejte se do kalendáře i na další bikové závody v Praze a okolí nebo do mapy na bikové trasy, o kterých si můžete také přečíst v článkové sekci Trasy a lokality.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner