REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. červnový týden (2. 6. – 8. 6.)

01.06.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, In-line, Triatlon

Boulder boj, zdroj: boulder.cz

Běh


Běh pod záštitou firmy NESS Jarní sen se poběží v úterý terénem v Hostivařském lesoparku. Muži startují na 5 km, ženy mohou překonat pouze polovinu. Běh Kovo se bude konat ve čtvrtek v Malešicích a závodí se na vzdálenost 5,7 km bez rozdílu pohlaví po asfaltu i terénem. Podobně dlouhý běh nás čeká v sobotu v Jílovém u Prahy, kde startuje 6kilometrový Jílovský běh.


Foto: Martin Něrgeš, Prague Barefoot Run

Foto: Martin Něrgeš, Prague Barefoot Run

Pro dobrou věc můžete běžet v sobotu a to buď na Běhu naděje v Kladně a podpořit tak výzkum rakoviny (více s dočtete v článku zde) nebo ve stejný den na Ladronce na Prague Barefoot Run na 4,2 km dlouhém běhu pro charitu bosky (!). Ve Stromovce se ten den odehraje tradiční běh 2 míle s úsměvem (3,2 km) s teplým lívancem se skořicí za odměnu.

 

Ani na běžce do vrchu se nezapomnělo a v neděli mohou vystartovat na trase Jarov–Károv na 3 kilometry do vrchu s převýšením 150 m.


Pokud jste nestihli dobrý skutek v sobotu, tak v neděli máte šanci na Narozeninovém běhu pro Paraple v Letenských sadech na tradičních 100 m, které odstartuje zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák nebo nově na narozeninových 4 km. Zúčastnit se můžete i na handbiku. Pozvánku od pana zakladatele najdete pod článkem.


Jste-li žena a nejraději běháte kolem 5 km se svým psem, přijeďte v neděli do Příchovic, kde vám ušili závod přímo na míru. Zkátka zkuste canicrossový závod Only for Woman na 5,6 km, ať už se psem nebo bez.
 

Only for Woman, zdroj: canicross.cz

Orienťáky


V pondělí se tradičně setkají nejen outdooroví ekonomové, ale i další příznivci orientačních běhů v Podbabě na veřejném mapovém tréninku formou závodu EPO OB.


Ruská ruleta, zdroj: ruskaruleta.ok24praha.cz

Ruská ruleta, zdroj: ruskaruleta.ok24praha.cz

Ve středu budete mít  možnost vyzkoušet netradiční trail orienteering (orientační disciplínu zaměřenou na čtení a správnou interpretaci mapy) na Praze 8 při Ďáblickém tempO.


Ve stejný den se odehrává další ze středeční série Žaket pražský pohár žactva, závod jednotlivců z řad žactva. Nejmenší si mohou vyzkoušet dětskou trať a všichni, i naprostí začátečníci, si mohou tréninkově zaběhnout jakoukoliv trať.

Ve čtvrtek pokračuje Pražská MTBO liga tentokrát ve Zdiměřicích. 

Každoroční bike-orienťák Ruská ruleta v Bakově nad Jizerou vystartuje v pátek noční etapou, komu bude stačit denní 6hodinová etapa, ať dorazí v sobotu.


Kolo


Pod tajemným názvem Bohnické silniční kritérium se ukrývá okruhový silniční závod na 28 kol (45 km) a 24 kol (38 km), které startuje v Bohnicích. Kromě bodů v bodovacích kolech můžete nasbírat i hodnotné ceny.

Dětský MTB závod ze seriálu Bikeclinic Cup se bude konat v neděli tentokrát v Praze-Libuši v nové MTB aréně. 
           

Lezení


Ve středu se nás čeká již 6. kolo Boulder Boje v Holešovicích ze série 10+5 závodů v boulderingu (10x Boulder boj + 5x Boulder Contest). Zúčastnit se můžete i jednotlivých kol.


Triatlon


V intervalovém triatlonu si můžete zabojovat v neděli na Velké ceně SKP Nymburk v Ostré u Lysé nad Labem. Těšit se můžete na 600 m plavání, 24 km kola a 6 km běhu.


Kolečkové brusle


Bruslaři se mohou setkat na tradiční středeční Běchovické korunce, závodu na 333 až 3000 metrů dlouhé asfaltové trati. 

--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky