REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

První dojmy z technologie Adidas Boost

01.03.2013 |Michal | Běhání

U Adidasu se rozhodli vyzkoušet nový směr ve vývoji podrážek běžeckých bot a představili technologii Adidas Boost. V podstatě jde o využití velmi pružného materiálu, který by měl při zajištění „měkkého“ komfortu aktivně pomáhat noze do odrazu. 

 
Za redakci Outdooru v Praze jsem měl možnost boty obout a vyzkoušet na běhacím pásu, takže tady jsou první dojmy a fotky:
 
Adidas si u nové boty zakládá na pohodlí a to můžu potvrdit. Přestože normálně je pro mě vybírání dobře padnoucích bot noční můrou, tak Boosty sedly jak ulité. Konzervativní design hodnotím jako výborný a jsem rád, že ne každá firma se musí hnát za co nejkřiklavějšími barvami a futuristickými vzory. Podrážka je při stisku rukou skutečně pružná až podezřele měkká. S botami na noze jsem měl pocit, že je lehce „do kolíbky“ a s trochu ostřejším přechodem oblouku pod patou. Tam je podrážka poměrně vysoká a neumožňuje tedy na rovině efektivní běhání přes špičku.

Při běhu na pásu jsem velký rozdíl necítil, ale pás byl velmi měkký a na asfaltu by zřejmě rodíl byl velmi citelný.  Po pravdě ve mně velká pružnost podrážky vzbuzuje obavy. Za prvé jde o další odklon od přirozené funkce nohy, kterou má vylepšovat mechanický prvek a za druhé může větší měkkost a pružnost výrazně zvyšovat nároky na kotník, zejména na nerovném terénu a na delších tratích. To ale ukáže až skutečné otestování.
 
Poslední důležitou informací je samozřejmě cena, která se pohybuje kolem 3 700,- Kč za pár.
 
Celkově bych řekl, že by materiál mohl být výhodný pro asfaltovou botu a kratší běhy, kde si dokážu představit, že bota bude o něco rychlejší. Nejsem si tak jistý u terénních výběhů a dlouhých závodů. Při těch už člověk nemá kotník přirozeně tolik zpevněný a únava ze snahy „udržet se“ na pružné podrážce může být problém. Pro hard core závodníky to nejspíš bota nebude, rozhodně ale stojí za vyzkoušení, protože pocit je z nich opravdu trochu jiný, než těch z klasických.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner