REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Co se chystá pro cyklisty na jih od Prahy

25.05.2014 |ss & OVP | Cyklistika

Nově budovaná cyklostezka (nedaleko vlakové zastávky Praha-Zbraslav a bývalých sběrných surovin)

Vylepšování cyklostezek na jih od Prahy pokračuje: zatímco po cyklolávce zavěšené pod lahovickým mostem se už od dubna prohánějí cyklisti, bruslaři i pěší (podrobnosti v tomto článku), dokončení nového úseku na pravém břehu Vltavy ze Zbraslavi do Jarova je plánované na letošní srpen. 

Tato stezka vedoucí podél řeky by měla cyklisty odklonit ze silnice. Jestli ale k přesunu cyklistů dojde, těžko říct. Nový hladký asfalt totiž jistě přiláká spoustu bruslařů, a cyklisté tak možná budou nadále radši volit jízdu po silnici, po které je cyklostezka značena v současné době. To ale příliš nevadí, protože na rozdíl od levobřežní silnice, kterou cyklistům vzhledem k velkému provozu spíš nedoporučujeme, je na pravém břehu i jízda po silnici ze Zbraslavi do Vraného celkem příjemná.

Přemostění u Jarova


Po otevření cyklostezky bude nevýhodou pravého břehu na jih od Prahy už je jen to, že ve Vraném pohodová jízda podél řeky kvůli skalám sahajícím až k vodě končí. Jednou z možností potom je vyšlapat na kopec a vyrazit například na 28km okruh s 500m převýšením, který vás protáhne údolím Záhořanského potoka. Více si přečtěte v článku, který varuje: „Nepočítejte s tím, že se z této trasy vrátíte čistí – čeká na vás totiž 11 brodů a dva slušné sjezdy“.

Druhou, lehce punkovou možností je zjistit si jízdní řád a přejet po železničním mostu ve Skochovicích na druhý břeh do Měchenic. Odtud pak můžete přejet přes kopec do Jíloviště a napojit se například na okruh
Modřany–Točná–Zbraslav–Jíloviště–Všenory–Modřany, která je v mapě vyznačená fialově a podrobnosti o ní se zobrazí po kliknutí na trasu.
 
Foto k článku: Barbora Žemličková (www.zbraslav.info)

Zpět
Komentáře

25.05.2014 11:38| kolář

To bude stejně tak našvihaný bruslařema, že pro cyklisty to bude zcela nepoužitelné... Stejně jako u Zbraslavské stezky bude jediný důvod se sem vydat na kole pohled na fitnessácký prdelky bruslařek... ale za cyklistikou nahoru do kopců ... Točná rulezzz...

Re: kolář

26.05.2014 10:44| Borges

To mi pořád přijde jako dost pádný důvod!

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 474 lidí)


Banner