REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Libor Uher si vybral parťáka pro Broad Peak

Soutěž Adidas

22.05.2014 |Petr Snížek / Adidas | Lezení, Turistika a treking

Jak proběhl tréninkový kemp v Beskydech, při kterém se vybíral finální účastník expedice Libora Uhra k Broad Peaku, a kdo nakonec vyrazí do Pákistánu?

Tým v dešti

 

Dvanáct účastníků kempu bylo vybráno po nákupu výrobků adidas v Rock Pointu na základě odpovědí na několik motivačních otázek (informace o soutěži tady). Deset mužů a dvě ženy od 20 do 50 let tak mělo otevřené dveře k cestě do Pákistánu pod osmitisícovky.


Prověřili je jak lékaři, tak déšť


Na brněnské klinice tělovýchovného lékařství všichni účastníci podstoupili zdravotní testy a následně mohli vyrazit vstříc tréninkovému kempu v Beskydech. Po ubytování v Liborově horoškole proběhlo představení účastníků kempu a seznámení s Liborem Uhrem a Markem Novotným. Nabitý program pokračoval Liborovou přednáškou o úspěšné expedici na K2. Oproti běžně narvaným přednáškovým sálům se v tomto počtu vše událo mnohem komorněji a Libor pepřil svůj výklad zábavnými postřehy a historkami.
 

Lékařská prověrka

V sobotu účastníky čekala túra, která měla prověřit jejich fyzickou zdatnost. Beskydy nikomu nedaly nic zadarmo – krom 22 kilometrů treku po trase Ostravice – Smrk – Lysá hora – Ostravice s více než 2000 metry převýšení se projevilo i počasí. Celý den šel celý tým svižnějším tempem v mlze a vytrvalém dešti, přesto nikdo nezaostával. Všichni se během cesty stačili blíže seznámit mezi sebou a v závěru už tým tvořil sehranou partu. Kritérium fyzické připravenosti nikoho nevyřadilo a absolvovaný trek Liborovi s Markem výběr nijak neusnadnil.
 
Sobotní večer zpestřil Marek Novotný besedou o svých výstupech na oba osmitisícové Gasherbrumy v loňském roce. Ještě před besedou byli účastníci kempu v rámci cesty k výběru vítěze vystaveni zajímavé psychologické hře – sami měli navrhnout dva své favority na vítězství a cestu pod Broad Peak. Přestože adeptů bylo jmenováno hodně, dvě jména byla přece jen vyslovována nejčastěji  – Pavel Horák a Lukáš Knybel.


Který ze dvou? Rozhodlo dětské hřiště!

 

Na obou jménech se shodovali i Libor s Markem, kteří měli v neděli vybrat vítěze a předat mu vítězný voucher. Tak jednoduché to ale nebylo – oba favorité byli tak vyrovnaní, že Libor dokonce uvažoval o výběru losem. Nakonec se však s Markem dohodli na finální soutěži, kterou podstoupí dva týmy proti sobě, a sami sebe postavili do čela obou týmů. Mezi jejich členy byli i oba favorité, aniž by ovšem byla oznámena jejich jména. Libor s Markem oznámili pouze fakt, že se nemohou rozhodnout mezi dvěma účastníky. Expedice se měl zúčastnit ten, jehož tým zvládne improvizovanou překážkovou dráhu na dětském hřišti v lepším čase. Zábava smíšená s napjatým očekáváním tak panovala do samého konce.
 

Štěstí v zařazení do rychlejšího z týmů nakonec vyhrálo cestu do Karákóramu 35letému Pavlu Horákovi z Otrokovic.
 

V rámci víkendu měli účastníci navrhnout také podobu expediční vlajky. Spojením několika motivů pak vznikl výsledný návrh, který Libor s Markem nakonec nechají zpracovat a i s podpisy účastníků kempu vezmou do Pákistánu a ideálně až na vrchol Broad Peaku. Držme jim palce!
 
Sestřih z toho nejlepšího, co se na tréninkovém kempu událo, můžete vidět na ČT Sport v magazínu Vertikal ve středu 28. května od 19 hodin.

Více na www.vyhrajexpedici.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner