REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Natrénujte v Bohnicích kopečky nebo se běžte proklusnout do parku léčebny

31.05.2014 |OVP | Běhání

Zahrada Bohnické léčebny je vhodným místem pro lehké odpolední proběhnutí, trojský kopec zase místem, kde se můžete při tréninku výběhů pěkně zničit.Kvůli uzavření pozemků botanické zahrady v Troji veřejnosti  by se mohlo zdát, že takhle oblast se pro běžce stane tak leda místem, kudy rychle proběhnou, když se rozhodnou v rámci ultradlouhého laufu spojit například Stromovku s Čimickým hájem. Ovšem jestli vás někdy napadlo trénovat výběhy kopečků, ulice Pod Havránkou vedoucí od trojského Houpacího mostu nahoru do Bohnic je pro tento účel ideální. Během nejprudšího úseku, který měří zhruba 300 metrů, nastoupáte přes 80 metrů a nahoře vás odmění krásný výhled na Prahu.

Zajímavým bohnickým tipem pro běžce a nebo dokonce in-line bruslaře je také návštěva volně přístupné zahrady Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pro účely mistrovství republiky v orientačním běhu ve sprintu před několika lety byl celý areál zmapován a závody se tu pořádají pravidelně.  Pro soukromé účely si můžete orienťáckou mapu stáhnout
 
Parametry modré trasy (výběh trojského kopce): 1,5 km / 85 m převýšení / asfalt.
Gpx soubor ke stažení, mapa.

Trojský kopec v ulici Pod Havránkou (modrá trasa, celkem 1,5 km, stoupání 85 m na 300 m)


Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
 
Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

---
V Troji doporučujeme vyzkoušet také cyklostezku podél vody, která je skvělá i pro bruslaře, nebo projížďku/proběhnutí/procházku Drahaňským údolím. O tom si můžete přečíst poetický článek Lehká cyklistika Drahaňským údolím (nejen) na Esce.
Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner