Natrénujte v Bohnicích kopečky nebo se běžte proklusnout do parku léčebny
31.05.2014 |OVP | Běhání
Zahrada Bohnické léčebny je vhodným místem pro lehké odpolední proběhnutí, trojský kopec zase místem, kde se můžete při tréninku výběhů pěkně zničit.
Kvůli uzavření pozemků botanické zahrady v Troji veřejnosti by se mohlo zdát, že takhle oblast se pro běžce stane tak leda místem, kudy rychle proběhnou, když se rozhodnou v rámci ultradlouhého laufu spojit například Stromovku s Čimickým hájem. Ovšem jestli vás někdy napadlo trénovat výběhy kopečků, ulice Pod Havránkou vedoucí od trojského Houpacího mostu nahoru do Bohnic je pro tento účel ideální. Během nejprudšího úseku, který měří zhruba 300 metrů, nastoupáte přes 80 metrů a nahoře vás odmění krásný výhled na Prahu.
Zajímavým bohnickým tipem pro běžce a nebo dokonce in-line bruslaře je také návštěva volně přístupné zahrady Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pro účely mistrovství republiky v orientačním běhu ve sprintu před několika lety byl celý areál zmapován a závody se tu pořádají pravidelně. Pro soukromé účely si můžete orienťáckou mapu stáhnout.
Parametry modré trasy (výběh trojského kopce): 1,5 km / 85 m převýšení / asfalt.
Gpx soubor ke stažení, mapa.
Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!
---
V Troji doporučujeme vyzkoušet také cyklostezku podél vody, která je skvělá i pro bruslaře, nebo projížďku/proběhnutí/procházku Drahaňským údolím. O tom si můžete přečíst poetický článek Lehká cyklistika Drahaňským údolím (nejen) na Esce.
‹ Zpět
Související zážitky
Související články
03.04.2018
Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super
15.03.2018
Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?
13.03.2018
Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!
Nejnovější články