REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jan Železný podpoří sbírku na výzkum rakoviny

21.04.2014 |Jan Motejzík | Běhání

Už posedmé se na Sletišti v Kladně v sobotu 7. června 2014 koná akce s názvem Běh naděje spojená se sbírkou na podporu výzkumu rakoviny. Je určena aktivním rodinám, sportovním klubům, zájmovým kroužkům, seniorům i handicapovaným lidem, kteří chtějí přispět na výzkum této zákeřné nemoci. Samotné sbírky se letos jako host účastní bývalý světoznámý oštěpař Jan Železný a do areálu stadionu Sletiště dorazí i vozíčkáři z SPS Kladno, kteří nafotili s bojovníky SKS Areny Kladno kalendář v rámci projektu 4kolo.Tato humanitární akce myšlenkově i organizačně koresponduje s dlouholetou tradicí Běhů Terryho Foxe (pořádané v ČR od roku 1993 do roku 2007). V loňském roce se podařilo vybrat 15 154 Kč. Velkou zásluhu na skvělém loňském výsledku mají hokejisté Rytíři Kladno, judisté z oddílu N62 Kladno a členové baseballového klubu Laso Kladno. I ostatní sportovní kluby nebo jednotlivé třídy základních a středních škol mohou vybrat jakoukoli částku, kterou mohou věnovat na tuto jistě záslužnou akci.

Akci pořádá společnost Sportovní areály města Kladna, jejíž ředitel Lukáš Kubica sdělil podrobné informace: „Oficiální registrace všech, kteří chtějí podpořit boj proti rakovině, bude zahájena v 10 hodin před tribunou na Sletišti. V 11 hodin všichni vykročí či vyběhnou na zvolenou trať. Připraveny jsou 2 varianty. Rodiče s dětmi (třeba i s kočárkem), senioři a méně zdatní běžci se mohou vydat na trasu dlouhou 1,5 km, vytrvalostní běžci, trénovaní sportovci, cyklisté nebo třeba i in-line bruslaři mohou absolvovat úsek dlouhý 4 km. Účast na akci není o závodění, neměří se čas, startovní čísla se na startu Běhu naděje nerozdávají. Je to o dobrém pocitu přispění na dobrou věc.“Pro všechny příchozí bude připraven bohatý doprovodný program. Jako každý rok budou pro malé děti připraveny netradiční úkoly, které zajišťuje dlouholetý partner kladenského běhu  Labyrint – středisko volného času, vzdělávání a služeb. Po splnění disciplíny získá každé dítě malou odměnu. Nebude zde chybět ani oblíbené malování na obličej. I letos si budou moci dobrovolníci vyzkoušet střeleckou disciplínu Rytířů Kladno a jejich skákací nafukovací hrad. Před samotným vykročením na trať mohou všichni účastníci této akce shlédnout ukázky bojových sportů SKS Areny Kladno a vystoupení mažoretek z oddílu Květinky Kladno.

„Všichni příznivci Běhu naděje se svou aktivní účastí a finančním příspěvkem připojují k boji proti této zákeřné nemoci. Za tento počin získá každý účastník humanitární akce dárek od pořadatelů. Celý výtěžek sbírky bude věnován na onkologický výzkum v českých a moravských výzkumných ústavech,“ doplnil Lukáš Kubica.

Foto: Běh naděje 2013

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner