REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. květnový týden (19.–25. 5. 2014)

18.05.2014 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Plavání, Extrémní závody, Triatlon

Kdo přežije Epo survival?, foto: L.Benda

Běh


V úterý se mohou potkat příznivci asfaltových povrchů na Krčské 12ce. A oběhnout si jednou (ženy) nebo čtyřikrát (muži) 3,125 km dlouhý okruh od Velkého Altánu v Krči.

Ve čtvrtek se sejdou projektanti také v Krčáku na už 73. Běhu projektantů od hospody k hospodě, který bude sice jen 3,5 km dlouhý, ale nástrahy je zřejmě čekají na obou koncích.

Na delší trať můžeme vyběhnout v sobotu v rámci Šárecko-hanspaulského ultra-trailu, čili Šutru 54, kde se můžeme rozhodnout pro okruh v délce 18 km nebo jeho násobků (až do 54 km). A jistě můžeme v obíhání okruhů pokračovat i dál, ale to už bude asi mimo závod.

Kdo se na rovině nezapotí, tomu doporučíme běh do kopce s krásným názvem Dobývání Dívčích hradů v neděli v Hlubočepích. Na 2kilometrové trati nastoupáte 135 výškových metrů a ještě dobudete hrad.


Orienťáky


Jako každou středu se nejen pražské žactvo sejde, tentokrát v Krčáku, na závodu Pražského poháru, aby poměřilo své síly v orientaci (nežáci se utkají v kategorii trénink). Kdo se chce o této sérii závodů dozvědět více, nechť si přečte článek zde

MTBO liga je v plném proudu

MTBO liga je v plném proudu

Také dospěláci mají svojí orienťáckou ligu a ve čtvrtek je čeká další díl MTBO závodu, tentokráte v Modřanské rokli. Také oni mají článek o této lize.

Netradiční závod s tajemným názvem Duchovo BICI–ORI se odehraje v sobotu v Lomničce a půjde o scorelauf na horských kolech na 5 hodin. V rámci závodu je vypsaná i kategorie pro rodiny s dětmi, která bude samozřejmě kratší (3 hodiny). Chápeme proč.


Extrémní závody


Žádný survivalový nadšenec si nesmí nechat ujít 13hodinový EPO survival, který začíná v pátek večer. A to nejen proto, že se jistě účastnil pravidelných EPO orienťáků, a má tedy natrénováno. Závodit se bude v malebném okolí Karlštejna. Přihlášky jsou sice beznadějně plné, zvláště schopné ženy ale vědí, že před podobnými závody jdou na dračku na náhrádnická místa.

Na survivalu, foto: Z. Jiřištová

V sobotu se bude konat ve Žlutých lázních závod ze série Xterra terénních duatlonů v kombinaci běh/kolo/běh (3 km / 24 km / 6 km). Součástí bude i MČR v této disciplíně a varianta Xterra Kids pro děti.

Komu je duatlon málo, toho jistě potěší Poděbradský triatlon v neděli a kromě 30 km na kole a 7 km běhu si dopřeje v hlavní kategorii i 700 metrů plavání, připravena je i varianta mini.


Kolo
 

V úterý večer se sejdou hvězdy české i zahraniční cyklistiky (Kulhavý, Hynek, Giger) v historickém centru Prahy na Pražských schodech, aby na 1450 m dlouhém okruhu ukázali, co umí. Trasa povede z Nerudovy ulice přes divácky nejatraktivnější Zámecké schody, Malostranské náměstí  a zpět. Video z loňského ročníku naleznete pod článkem.


Pochody


Praha turistická nás tentokrát provede z metra B na metro B, ale nebojte se, nepůjdeme kolem metra, ale z Radlické zhruba 8km výletem přes Děvín do Jinonic.

Na oslavu výročí 100 let od narození Bohumila Hrabala se půjde po jeho stopách ve čtvrtek z pražské Libně do Kobylis.

Kdo radši chodí v noci nebo chce alespoň přispět na dobrou věc, ten by si neměl nechat ujít 14km půlnoční pochod Midnight Walk v pátek z Hradčanské s mottem „Daruj a pochoduj“. Akce se koná na podporu neziskové organizace Domova Sue Ryder.
 

Doprovodný program v Pikovicích, foto: N.Rauvolfová

Doprovodný program v Pikovicích, foto: N.Rauvolfová

Slackline a šplh


Příznivci horizontální linie se potkají na tréninku a workshopu ve středu ve Stromovce, ať už odjíždějí na Highline expedici na Island nebo ne. Ti, co po laně šplhají raději vzhůru, si mohou zasoutěžit v sobotu v Modřanech na Modřanském Tarzanovi.


Voda


Vodáci si v sobotu zazávodí na 58,3 km dlouhém Vodáckém maratonu na Berounce z Dolan u Plzně. Případně ti méně soutěživí na Sázavě na Plavbě babičky Mary do trampských Pikovic, kde již bude připraveno hudební odpoledne i s kulturním programem v podobě skokového sportu minikoní.--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner