REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak potěšit o Vánocích své blízké outdooristy?

29.11.2012 |Gabča Kadlecová |

Stylové vánoční přání

První neděle adventní je za dveřmi a čím dřív nakoupíte dárky, tím lépe se vyhnete davovému vánočnímu šílenství. Několik tipů, jak udělat radost těm, kteří propadli některému – nebo dokonce více – z outdoorových sportů, najdete zde. 

 
Foto: Topzine.cz

Foto: Topzine.cz

 
Neříkáme, že máte stromeček místo ozdobami vyzdobit lampionky na orientační běh a dárky schovat hluboko do lesa, kam se člověk dostane jenom s mapou a čelovkou. I správně zvolené vybavení nebo oblečení určitě dotyčného nebo dotyčnou potěší.
 
Outdoorové sporty jsou – hlavně kvůli tomu, kolik disciplín zahrnují – extrémně náročné na výbavu. Je tudíž velice pravděpodobné, že vaši blízcí ještě nějakou tu vychytávku postrádají. Nejspíš se nechystáte nikoho obdarovat kolem, skialpovými lyžemi nebo kajakem, ale praktické dárky se dají pořídit i za pár set korun.
 
Foto: Fdb.cz

Foto: Fdb.cz

Základem všech outdoorových sportů je kvalitní oblečení, nicméně u toho je většinou nutné, aby si ho obdarovaný nejdříve vyzkoušel. Řešením může být samozřejmě poukázka do některého z outdoorových obchodů, ale ta neudělá radost hned. Mezi oblečení, kde není problém trefit velikost, patří šátek typu BUFF, dobré ponožky, rukavice nebo čepice.
 
Každý z outdoorových sportů vyžaduje navíc trochu jiné vybavení: 
 
Běhání: pás nebo ledvinka na pití, ionotové nápoje, levnější sporttester, kompresní podkolenky, nesmeky pro běh na sněhu, sportovní sluchátka
 
Cyklistika: helma, rukavice, návleky na ruce a na nohy, pumpička, brašna na kolo, nářadí, cyklocomputer
 
In-line: chrániče, nová kolečka nebo ložiska, brašna na brusle
 
Lezení: sedák, pytlík na magnesium, různé karabiny a expresky, slack line, ferratový set, vak na lano, gumový posilovač prstů
 
Zimní sporty: helma, brýle, kukla, vysoušeč a vyhřívač obuvi, chránič páteře, vosky na běžky, kartáč na skluznici, žehlička na vosk, škrabka
 
Orientační sporty: buzola, čelovka (ty lepší už jdou ale do tisíců), mapník na MTBO, návleky na holeně
 
Plavání: brýle, tréninkové ploutve, čepička, ručník, skřipec na nos, placky, zátěžové pomůcky
 
Triatlon: neopren
 
Turistika a treking: trekingové hole, batoh, dalekohled, termoska, přenosný vařič
 
Vodní sporty: vodácká bundička, špricdeka, vesta, neoprenové rukavice, vak nebo pytel, helma, (pádlo bez předchozí domluvy nedoporučujeme a hlavně vám znatelně provětrá peněženku)
 
Foto: Mtbs.cz

Foto: Mtbs.cz

Druhou kategorií jsou dárky, které nejsou sice čistě praktické, ale zase jsou originálnější a potěší o to víc, že by si je většinou člověk sám od sebe nekoupil.
 
Kalendáře: Kalendářem můžete potěšit jak vodáky, tak například cyklisty
 
Termínovka běžeckých závodů 2013: Díky této publikaci neunikne běžeckým nadšencům žádný závod.
 
Startovné: Spojit například víkend v zahraničí s účastí na půlmaratonu či dokonce maratonu vám přinese zážitky na celý život. Pokud víte, že by si váš blízký rád nějaký závod vyzkoušel, ale má strach, přihlaste ho: už nebude moct couvnout.
 
Foto: Magazines.farahmomin.com/

Foto: Magazines.farahmomin.com/

Dres ušitý na míru: Budete mít jistotu, že dotyčného poznáte, až mu půjdete fandit – nebo dokonce až se spolu zúčastníte nějakého závodu v ladících dresech!
 
Outdoorová literatura: Existuje celá řada knih o jednotlivých outdoorových sportech, příběhů zajímavých osobností, ale i map a průvodců -  například vodácký, cyklistický nebo turistický průvodce po ČR
 
Předplatné časopisu: Vychází mnoho časopisů, které potěší srdce každého outdooráka: Běhej.com, Run Magazine, Hydro magazine, časopis Outdoor, Montana, Velo, Cykloturistika, Turista nebo Snow. Před Vánoci navíc spousta časopisů nabízí k předplatnému dárky, takže můžete zabít dvě mouchy jednou ranou :)
 
Pokud vás napadá cokoliv dalšího, podělte se o to s námi v diskuzi pod článkem!
Autor: Gabča Kadlecová

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner