REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

9km MTB trasa – Kolem trilobitů v Dalejském údolí

12.05.2014 |OVP | Cyklistika

Trasu "Kolem trilobitů v Dalejském údolí" jsme v mapě nahradili lepší variantou "Traily v Prokopáku" (v mapě tady - oranžová trasa). Odkazy pro stažení gpx souboru původní trasy (v článku níže) jsou ale stále funkční.

Kolem trilobitů: modrá trasa 8,7 km


Přestože většině Pražáků pro tuhle oblast stačí označení „zadní část Prokopáku“, není od věci si zopakovat, že západní část tohoto údolí nese stejný název jako potok, který údolím teče, tedy Dalejské.

Největší zajímavostí, kterou tu naleznete, je přírodní památka Dalejský profil, tedy skály s dobře viditelnými geologickými vrstvami různého stáří, kde může bystré oko nalézt i nějakého toho trilobita.

Pokud vám pohled na něj stačí ze sedla kola, doporučujeme vám téměř devítikilometrovou trasu, která vás zavede na dno údolí a vrátí vás po vršku. Na trasu se můžete napojit z různých míst; my jsme ji jeli z jejího nejvýchodnějšího bodu a začali jsme jižní částí. Prvních 6 km nás čekalo stoupání, pak už jen sjezdy.V nejjižnějším bodě trasy pozor na hráče paintballu a airsoftu, kteří tu rádi střílí v opuštěném stavení u cesty. Pokud si chcete trasu prodloužit, doporučujeme ji spojit s vedlejší růžovou MTB trasou (mapa), která vede Prokopákem.


Na trasu Dalejským údolím se můžete podívat v mapě (modrá trasa) nebo si rovnou stáhnout gpx soubor

---
Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.
 
Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

Zpět
Komentáře

13.05.2014 08:19| Roman

Tahle trasa bych řekl že je lepší na běh a ten paintball je spíš airsoft. Jinak ale jsou tam super zákoutí, brodění potoka a dá se to navázat na hodně slušný výjezd dohromady s Prokopákem.

13.05.2014 10:08| Kuba

Projižďku Prokopákem a Dalejským údolím doporučuju protáhnout do Radotínského údolí a zpátky na Smíchov podél vody po cyklostezce.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

28.11.2017

Stone balancing

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner