REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. květnový týden (12.–18. 5. 2014)

11.05.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Extrémní závody, Triatlon, Další sporty

Highline bude na Albertově, foto: J. Šimánek

Běh


Kdo rád běhá, si tento týden určitě vybere. Kratší tratě nás čekají v úterý na Běhu Čedoku (3,7 km), ve čtvrtek na Košířském okruhu (5,6 km) nebo ČSOB Hostivařském běhu (5,6/2,8 km) anebo v sobotu na Běhu za újezdskou sovou (5,5 km).

Kdo je spíše vytrvalostní běžec, toho by mohly zajímat závody Vltava Run na Kvildě v sobotu, kde se na štafetovém běhu sejde vždy maximálně 12 běžců na 350 km, což vychází na krásných 30 kilometrů na jednoho.

Kdo nechce jezdit tak daleko, tak v Hostivicích ten samý den pořádají Hostivický půlmaraton, který má i 10km variantu.


Kolo


O víkendu proběhne ve Freestyle Parku v Modřanech Bike Festival, cyklistická přehlídka spojená s testováním kol na terénních i silničních trasách, ukázkami novinek od 50 různých značek a doprovodnými akcemi včetně programu pro děti nebo základního servisu a seřízení kola zdarma.

S rodinou na kole se můžete v sobotu také podívat do Botanické zahrady v Tróji a k dispozici budete mít i průvodce.


Orienťáky


V pondělí se orienťáci setkají na oblíbeném tréninkovém závodě EPO OB na stále tajném místě. Zato ve středu se téměř jistě v Milíčovském háji koná 1. ze série středečních OB Žaket pražský pohár žactva. Tento závod je vhodný i pro naše nejmenší začátečníky a rodiče s dětmi.

Kdo se radši orientuje na kole, toho čeká ve čtvrtek další kolo MTBO ligy také na zatím nezveřejněném místě a v neděli Klánovické MTBO, kde půjde o scorelauf na 90 minut v rámci seriálu Tři závody pro zdraví. Součástí bude i kategorie pro rodiče s dětmi.


Držíme palce při hledání míst startů i kontrol!

 

Extrémní závody


Všestrannější závodníky bude jistě zajímat Albixon brdský duatlon, který startuje v sobotu v Dobříši a čítá 20 km kola a dvakrát 4,2 km běhu.

Svoji popularitu Jára Cimrman nezapře a survivalový závod Jasoň-Drsoň, který se koná na jeho počest v sobotu v Nedamově, již nepřijímá další přihlášky. Nezbývá než jim popřát, ať jim vyjde počasí podle pana Papouška.

Posázavský drsoň, foto: Radovan Vrbský

Posázavský drsoň, foto: Radovan Vrbský

Kdo to se všestranností myslí opravdu vážně, tomu doporučíme stejný den Posázavského drsoňe, ale musí být připraven na 21 km běhu, minimálně 52 km na kole a 16 km na vodě údolím Sázavy.

 

Lezení a slackline


V úterý se koná páté kolo Boulder Boje v Holešovicích ze série 10+5 závodů v boulderingu (10x Boulder boj + 5x Boulder Contest).

V sobotu se v lezeckém centru SmichOFF odehraje česká část boulderových závodů Salewa RockShow, kde půjde o to vyřešit 10 (boulderových) problémů, které se neřeší alkoholem a radou psychologa, ale hlavou a svaly (motto závodu). Vítězové navíc pojedou na boulder camp do Švýcarska.

Slacklajneři jistě ve středu zavítají na Albertov Slackline festival, kde je čeká trickline contest a highline exhibice na lajně mezi domy.           

 

Pochody


Praha turistická nás čeká v úterní podvečer, kdy se můžete z Krče projít za památnými stromy a zpět (9 km).  Zelené plíce Prahy budou tématem i čtvrteční odpolední procházky z Liboce ze série 7 pochodů ke zlaté.

V sobotu v časných hodinách vše završíme nejznámějším pochodem Praha–Prčice na 70 km. K tomu snad není třeba nic dodávat.

 

Koloběžky


Drsná 24hodinovka ve Stromovce s názvem Le Stromovka. Začíná se v pátek večer.

--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner