REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

5km běžecká trasa - Ze Zbraslavi na Závist po stopách Keltů

06.05.2014 |ms & OVP | Běhání, Turistika a treking

foto: Marek Smolka

Vyrazte během nebo pěšky dozvědět se něco o historii Keltů, proběhnout okolo přírodní zoo a užít si krásné výhledy v Praze. Přinášíme tip na 5km trasu s 250m převýšením, která je plná zajímavostí a lze jí spojit s vyjížďkou na in-linech po pravobřežní cyklostezce.
 

Trasa s vyznačenými zajímavostmi

Trasa s vyznačenými zajímavostmi

Největším lákadlem jsou kanci


Výchozím místem výletu je Zbraslav. Jede sem vlak z Hlavního nádraží  (s open card zdarma), zajímavou alternativou je dojet na Zbraslav na kole nebo na in-linech po pravobřežní cyklostezce. Autem se zde dá jednoduše zaparkovat přímo u lesní zoo. Najdete tu hlavně česká zvířata jako jsou srnci, kanci nebo lasička. Těm, kteří s sebou berou děti a bojí se, že je od výběhů se zvířaty už neodtrhnou, doporučujeme zoo zařadit až na závěr trasy.
 

Naučná stezka pod Závistí

Naučná stezka pod Závistí

Správná cesta vede na vrchol


Vrcholem trasy je bývalé keltské oppidum, největší v ČR, na vrchu Hradiště. Nahoru příjemně stoupá žlutá značka a úsek je dlouhý 1,5 km. Cesta vede v horní části po hraně kopce a můžete se těšit na výhledy na Vltavu, Zbraslav i Berounku v dáli. Významné vyhlídkové místo je arcibiskupský altán. Keltské oppidum je dnes už bohužel zasypané, nicméně místo je to stále mystické se zajímavou energií a atmosférou. Na kraji lesa stojí altán se spoustou informací o Keltech a oppidu.

Info altán u oppida

Info altán u oppida

Dolů po zelené


Z hradiště pokračujte ještě kousek po žluté na rozcestí se zelenou, kde se začínají otvírat další hezké výhledy do Břežanského údolí. Zpět do Zbraslavi se dostanete buď po modré, která vede více údolím, a nebo seběhem po zelené dolů vymletým úvozem v krásné přírodě.

Břežanské údolí

Břežanské údolí

Až doběhnete, můžete prověřit u nádraží restaurant „U chladů“ s příjemnou venkovní zahrádkou nebo přejít most a využít další možnosti na Zbraslavském náměstí. Nejlepší je ale protáhnout běh na jednu z mnoha turistických tras v okolí nebo přezout do in-linů a vyrazit na na zbraslavskou dráhu.

Další zajímavé tipy na pražské přírodní terény naleznete v sekci Kde sportovat. S trasou vám pomůže naše outdoorová mapa.

Foto: Marek Smolka

---
S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner