REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Pražské věže očima Outdooru v Praze

27.11.2012 |Petr Paseka | Orientační sporty

Začíná neděle, v nohách je ještě cítit únava ze sobotního Pražského parkového survivalu a já se rozhoduju, jak strávit volný den. Volba padá na Pražské věže. V propozicích zjišťuju, že start je někde Na Příkopech, víc nepotřebuju vědět a vyrážím. Cestou se bojím, abych to našel, ale jen co vylezu na Můstku z metra, vidím z jedné z pasáží vybíhat blázny v týmových dresech a s mapami v ruce. Takže start už bych měl. Celou akci pojímáme s kamarády hlavně jako výlet a proto se stávám terčem mnoha posměšků kvůli svému oděvu. Jako jediný z naší party jsem totiž ve sportovním. Tento fakt, ale není zapříčiněn tím, že bych měl nějaké vysoké ambice, ale tím, že jsem si den před tím rozbil hubu na ulici kousek od O2 Areny a roztrhl si svoje jediné rifle. :)

 
Foto: viprahlo.cz

Foto: viprahlo.cz

Krátce po jedenácté vyrážíme na trať. Je na ní 18 kontrol a časový limit je 4 hodiny. Závod je specifický tím, že si účastníci mohou vybrat jakýkoliv způsob přemisťování mezi kontrolami. Takže se kolem nás, procházkářů, míhají cyklisti, koloběžkáři, uživatelé městské hromadné dopravy, ale i děti v kočárku. :) Naše tempo je ryze výletní, začínáme historickým centrem Prahy a užíváme si překrásných výhledů. Některé kontroly jsou umístěny pod věžemi a nemusí se chodit nahoru, u nás ale převládá touha po kulturním zážitku a tak šplháme i na věže, na které nemusíme, naše kouzelná závodní průkazka nám to totiž umožňuje. Jak ale čas ubíhá, začínají nám výhledy připadat čím dál, tím víc stejné a začíná se v nás probouzet závodnický duch. Z výletní chůze se stává rychlochůze a začínají se ozývat věty typu: „hele, já si myslím, že se to dá stihnout všechno“ nebo třeba „hele a doufám, že ta další kontrola není nahoře“. Ke konci závodu už neřešíme prakticky nic jiného než limit a to, že to zkrátka musíme dát. A tak se to stane ... ! Ano, běžíme! Přesto, že jsme si po celou dobu závodu na běžce (hrotiče) ukazovali prstem a nechápali, jak u nich mohou závodní ambice předčít kulturní zážitek z výhledů na historické centrum Prahy, ke konci podléháme a sami se stáváme hrotiči.
 
Foto: viprahlo.cz

Foto: viprahlo.cz

Nakonec se nám v klidu podaří stihnout všechny kontroly a do cíle dojít s pohodlnou rezervou asi 8 minut do čtyřhodinového limitu. Během závodu jsme v žertu říkali, že náš cíl je dostat se do top 100 (závodu se účastnilo přes 300 lidí). Náš cíl jsme si nakonec splnili, byli jsme 98.! :) V cíli jsme si dali zasloužené pivko a spokojeni se rozjeli domů. Krásná akce na volnou neděli, velké dík organizátorům.

Autor: Petr Paseka

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Czech Adventure Race 2016

Czech Adventure Race 2016

Šumava, Plzeňský kraj, Czech Republic

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner