REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Fitness stezka Rokytka otevřena

29.04.2014 |Lu, ss & OVP | Venkovní fitness

Outdooroví sportovci se často posmívají fitkáčům, že i když je venku krásně, fitkáči trénují v zapocených místnostech pod umělým světlem. Na Praze 9 se ale fitkáči rozhodli expandovat i na čerstvý vzduch: Městská část Praha 9 spolu s Občanským sdružením Devítka v pohybu totiž minulou sobotu slavnostně otevřeli Fitness stezku Rokytka, tedy jakýsi park s dřevěnými cvičebními prvky, který je zdarma přístupný veřejnosti. 
 
 

Cvičební prvky, vyrobené nejčastěji ze dřeva, pneumatik či kamenů, jsou umístěné v asi kilometrovém úseku podél Rokytky. Na první pohled působí originálně a cvičení na nich zábavně. Kromě nich na hlavní louce naleznete také například koše pro discgolf. Louka přímo vybízí ke hromadným tréninkům (ať už na strojích nebo bez nich), jejichž příklady byly předvedeny během slavnostního otevření. Kromě klasického kruhového tréninku s jednoduchými cviky na každou část těla návštěvníci viděli exhibici kalistheniky (posilování pomocí váhy vlastního těla), cviků na trampolínkách, jumping boxu (dobré cvičení na balanc a zároveň dostatečně aerobní) nebo thajského boxu.
 

Pokud tedy toužíte po pohledu na cizí napínající se svaly, nemusíte kvůli tomu už předstírat pohyb na vedlejším posilovacím stroji – z piknikové deky na břehu Rokytky se vám bude koukat taky moc pěkně.

Umístění fitness parku najdete v mapě.

Foto: Hammer Strength Fitness 

Zpět
Komentáře

30.04.2014 11:14| Marťan

Těmhle projektům fandím, ale jsem trochu skeptický, jak dlouho vydrží cvičící prvky v dobrém stavu. Někdo z nich něco ukradne, něco se rozbije a za rok to může být zralé na kompletní rekonstukci. Tu ale nikdo neudělá a u Rokytky zůstane vrak fitness stezky, který nikdo nebude využívat. Ale třeba se pletu.

Re: Marťan

30.04.2014 15:38| Lu

Taky mě to napadlo a pevně doufám, že se pleteme! :)

Re: Lu

06.05.2014 15:24| Devitka v Pohybu

Dobrý den, o fitness stezku se staráme a pokud se někde něco rozbije, či někdo něco ukradne, tak se to hned opraví. K vandalismu zde dochází zatím naštěstí minimálně. Lidi si to vzali za své a prostor si chrání. Dále jsme se od začátku snažili používat takové materiály, které nikoho nelákají a konstruovali vše tak, aby se minimalizovala možnost demontáže. Roman Valenta Devítka v Pohybu

01.05.2014 09:24| J

Tohle je super napad, bral bych vic takovich projektu po Praze - neni nad to cvicit venku :)
A co se rozkradani a niceni tyce, tak je fakt ze na decke hriste deti chodej spis jenom pres den a v noci ho vandalove nicej/rozkradaj a deti s tim nic moc neudelaj. Chci ale nekoho videt zkouset nicit/rozkradat fitnes stezku kdyz budou pobliz fit a velky chlapy - proste akorat trening navic :D

03.05.2014 19:09| Fero

Bezva článek i dobrá zpráva, poprosím jen o drobnou opravu - je to discgolf, nikoliv frisbee golf :-) Už se těším, až si tam zajdu hodit :-)

Re: Fero

06.05.2014 11:50| OVP

Děkujeme za upřesnění, v článku už jsme nepřesné označení opravili.

Související články

05.04.2016

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

14.09.2015

Jak vybrat slackline ?

01.01.2015

Všem Outfanaticům přejeme to nejlepší do nového roku!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner