REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trailové bikování po Krčském lese

04.05.2014 |ms & OVP | Cyklistika

foto: Marek Smolka

Za skvělým ježděním po uzoučkých stezkách, technickými sjezdy a obecně trailovým ježděním na biku není třeba jezdit jen do populárních Rychlebských stezek nebo na Singltrek pod Smrkem. Parádní ježdění máme totiž také přímo za dveřmi v okolí Prahy. Především lokality na jihu Prahy na pravém břehu Vltavy jsou pro trailové ježdění jak dělané.

Zasvěcení možná znají pojmy jako Točná, Závist, Šance nebo Krčský les. A právě v Krčáku začneme naše putování po bikových revírech pravého břehu Vltavy a v dalších článcích budeme s daným průvodcem pokračovat.
 

trail k Hrádku

trail k Hrádku

Od Labutě přes Kozí stezky na Hrádek


Krčák nabízí celou paletu terénů pro všechny cyklisty. Od krásných asfaltových cest až po downhillové terény. Na své si zde ale přijdou především trailoví jezdci. Pro ně je ideálním startovním místem rybník Labuť, kde se dá rovněž zaparkovat i občerstvit se.

Pořádné bikování začíná technickou stojkou ke kozím stezkám. Zde mají místní rideři vybudovanou kratší DH trať s několika pěknými skoky.
 

schody krále Václava

schody krále Václava

Na kozích stezkách pozor na muflony


Kozí stezky v prudkém zerodovaném svahu vyběhali mufloni. Ti často a rádi sedí na kopci a pozorují bikery, jak balancují na úzké pěšince nad prudkým svahem.

Trail vede po hranách několika údolí až k další bikové lahůdce, kterou jsou staré opuštěné schody uprostřed lesa. Bábovky objíždějí lehčí variantou po sypkém prudčím svahu zleva, hrdinové přímo roklí po rozpadlých schodech s velkými stupni.

Následný výjezd je opět pěkně po zpevněné stezce. Pár šlápnutí, opět krásná jízda po hraně svahu s výhledy na Prahu, pohoupání se v boulích a jsme na Hrádku.
 

sjezd z Hrádku

sjezd z Hrádku

Hrad krále Václava IV – historie, co zvedne adrenalin


Hrádek, to je technická lahůdka v podobě sjezdu ke Kunratickému potoku. Nejdříve skalnatá prudká pasáž (lze objet zleva) a následně s několika zatáčkami rovnání se mezi skalky, kořeny a blízko sebe rostoucí stromy.

Podél Kunratického potoka nebo některou ze stojek nahoru do svahu a dále přímo do Kunratic. Odsud krátký nudný asfaltový přesun přes Písnici k Modřanům, kde začne další biková paráda. O tom brzy v dalším článku. Zůstaňte naladěni!
 

Na trasu se můžete podívat v mapě, nebo si rovnou stáhnout gpx soubor


Mapa s vyznačenými zajímavými body trasy

Mapa s vyznačenými zajímavými body trasy

---
Další cyklistické trasy a informace o nich (po kliknutí na trasu) naleznete v outdoorové mapě (odkaz na mapu naleznete také v horní zelené liště) nebo ve článkové sekci Trasy.

Chcete-li přidat do mapy nebo novinek svou oblíbenou trasu (ať už MTB nebo běžeckou), kterou jste zaznamenali GPSkou, můžete nám ji poslat!

S dalšími lidmi, kteří rádi sportují venku, se můžete propojit přes registraci na Outdooru v Praze (a žádný strach, jsme síť pro všechny, nejen pro Pražáky).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner