REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Při Prague Outdoor Training Cupu mrzlo na účastnících vlastní oblečení

08.11.2012 |OVP | Extrémní závody

Foto: POTC

Sobotu 27. října, kdy do Prahy přišla náhle zima a sníh, mají všichni ještě v živé paměti. Někdo na pokles teplot zareagoval tak, že se zavrtal pod peřinu a celý víkend nevyšel z domu, jiní se nenechali zastrašit a svůj program absolvovali beze změny. Mezi ně patřili i stateční účastníci prvního ročníku Prague Outdoor Training Cupu, souboje příznivců funkčních tréninků z různých českých fitness center. Hlavním organizátorem bylo Hammer Strength Fitness, které vám přináší i reportáž z tohoto závodu, kterou si můžete přečíst zde.

 
„K uspořádání Prague Outdoor Training Cupu nás vedla v prvé řadě snaha popularizovat tuto letní alternativu funkčního tréninku. Sami jsme nadšení z běhání a cvičení v krásném parku Podvinný Mlýn, a tak jsme se chtěli potkat s ostatními stejně zaměřenými skupinami,“ říká ředitel pořádajícího Hammer Strength Fitness Roman Valenta. Přihlásit se mohly čtyřčlenné týmy, v nichž musela být alespoň jedna dívka.

Foto: POTC

Foto: POTC

Sobotní ráno přivítalo účastníky teplotou pod bodem mrazu a deštivým mrholením, které se brzy proměnilo v mrholení sněžné. Některé týmy dorazily neúplné a na poslední chvíli, většinou marně, volaly posily. Do takové zimy se nikomu moc nechtělo. Týmů se nakonec poskládalo šest.

Foto: POTC

Foto: POTC

Závod byl rozčleněn do tří etap. První závodiště obsahovalo čtyři stanoviště, na kterých se museli prostřídat všichni členové týmu. Na prvním se obracela veliká pneumatika na vzdálenosti 2×20 metrů, na druhém se dělal angličák a shyb, to celé třicetkrát, na dalším padesát kettlebell swingů s 16 kg nebo 8 kg a na posledním stanovišti byly tři kola člunkového běhu a patnáct kliků s tlesknutím.
Foto: POTC

Foto: POTC


Druhé závodiště mělo prověřit agility schopnosti účastníků, tedy mrštnost a hbitost. Později se zde ale přidala i zátěž a hodně lidí si zde sáhlo na dno. 
 
Třetí závodiště se nacházelo v lanovém parku. „Kdyby bylo příjemných 20 stupňů, byl by příjemný i tento závod. Ale zkuste si se zmrzlými prsty šplhat po provazovém žebříku nebo po kůlu, na kterém se není pořádně za co chytit, v prstech ztrácíte cit. Kdybychom nebyli svými kamarády jištění na laně, asi by zde bylo hodně úrazů,“ shodují se účastníci.

Foto: POTC

Foto: POTC

Vrcholem závodů, kdy už sportovci mráz a mokro přestávali vnímat, byla klasická štafeta v běhu na 400 metrů obohacená o překážky na trati. Krásné běžecké souboje uzavřely tento náročný den, ve kterém se poměřily celkové fyzické schopnosti všech zúčastněných. Nebyl zde zvýhodněn ani rychlý běžec, ani velký silák. Prague Outdoor Training Cup prověřil všechno: rychlost, sílu, vytrvalost, mrštnost i hbitost, a nakonec i fyzickou a psychickou odolnost vůči skutečně extrémnímu počasí. 

Foto: POTC

Foto: POTC

„To bylo sice něco, s čímž organizátoři nepočítali, co ale závodům dodalo to něco navíc,“ říká spokojeně jedna z účastnic. „Ať jste chtěli, nebo ne, po první minutě jste byli komplet mokří. S teplotou mírně pod nulou na nás mrzlo vlastní oblečení. Kdo si chránil prsty rukavicemi, mohl je klidně sundat, protože kombinace mokra a mrazu jejich funkční vlastnost zcela eliminovala. A tak si každý z nás sáhl na dno,“ dodává.

Foto: POTC

Foto: POTC


Výsledky závodů prokázaly, že všeobecně zaměřená fyzická příprava je pro komplexní fitness závody výhodou. První místo obsadil tým Crossfit Praha, druhé tým Crossfit Brno a třetí místo, pořadatelský tým Hammer Strength Fitness.
 
„Rádi bychom do projektu zapojili cvičence v jednotlivých oddílech, vyvolali v nich soutěživost a motivaci k pravidelnému sportování. Ti nejlepší by byli nominování na závod a dostali možnost okusit soutěžní atmosféru a týmového ducha. Chceme, aby se tento závod stal pro naše klienty podobným vyvrcholením jejich úsilí jako olympiáda pro vrcholové sportovce,“ doufá Roman Valenta.
 
Zájemci o start v dalším ročníku se mohou přihlásit už dnes na stránkách závodu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner