REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Méně známé sporty: canicross, kanoepolo, kiting...

10.04.2014 |OVP | Voda a lodě, Běhání, Turistika a treking, Kiting, Další sporty

Foto: Martin Nývlt

Že in-liny jsou brusle a MTB horské kolo, ví každý. Ale co je kiting? Kanoepolo? Paddleboarding? Bootcamp? Nordic walking? Nebo dokonce canicross? V tom už se někdo občas ztratí.
 

Nové zážitky na vodě – kanoepolo a paddleboarding

 
Představte si kajakáře hrajícího ragby – přesně tak totiž vypadá turnaj v kanoepolu. Celkem deset hráčů ze dvou týmů se snaží dostat míč do branky soupeře. Drsná hra, o níž si můžete přečíst rozhovor s hráčem Petrem Ježdíkem a nebo si ji rovnou vyzkoušet v Braníku.
 
Oproti tomu paddleboarding, tedy jízda ve stoje na prkně podobném surfovému, je alespoň ve své nezávodní podobě spíš rekreační zábavou, při níž vyniknou vaše břišní svaly mnohem víc, než když je schováte v kajaku pod špricku (starší článek tady).
 
 

Foto: Best Kites

Foto: Best Kites

Pod vedením zkušených – bootcamp a kiting

 
Málokdo z rekreačních sportovců se vyhecuje k pravidelnému posilování nebo trénování bez toho, aby s ním někdo dřinu sdílel, případně ho povzbuzoval. A přesně to nabízejí bootcampy, tedy hromadné, obvykle ranní tréninky zaměřené obvykle na posilování a běh pod vedením instruktorů, kteří vás dokážou namotivovat k neuvěřitelným výkonům. Pražskou nabídku bootcampů naleznete tady.
 
Instruktory většina lidí potřebuje také k tomu, aby si vyzkoušeli kiting, tedy jízdu na lyžích, skejtu nebo serfu poháněných větrem pomocí draka, tedy kitu. V Praze se konají kurzy například na Vypichu (další lokality naleznete zde). Jestli je pro vás tenhle sport vhodný, si přečtěte v článku.
 

Foto: Šimon Cipro

Foto: Šimon Cipro

Nové formy běžného pohybu – nordic walking a canicross

 
I tak běžný pohyb jako je chůze nebo běh se dá ozvláštnit vhodnými „doplňky“ – v případě nordic walkingu turistickými holemi, v případě canicrossu psem, který vás táhne. Na vyzkoušení vám hůlky pro chůzi i běh zapůjčí a správnou techniku pohybu předvedou pražské nordic walking kluby, které pořádají i hromadné výlety a výběhy.
 
Ještě větší podporu v pohybu než hůlky vám poskytne pes: jestli s ním chodíte běhat, je na čase vyzkoušet se nechat také táhnout. Příznivci sportu zvaného canicross vyvinuli pro běžce speciální postroj podobný lezeckému sedáku, který umožní psovi vás skutečně táhnout tak, že budete sotva stačit kmitat nohama. Podrobnosti o canicrossu najdete v článku, kde se mimo jiné dozvíte o úterních společných trénincích v oboře Hvězda.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner