REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Slackline závody Gibbon contest

06.04.2014 |ms & OVP | Další sporty

foto: Marek Smolka

Slackline není jen zábavná kratochvíle do parku nebo ve své extrémnější podobě do skal, má totiž i svou soutěžní disciplínu, které se říká trickline. A právě v této disciplíně se minulý víkend soutěžilo v rámci veletrhů For Bikes a Sport Show. Konal se totiž závod Gibbon contest, tedy zahajovací contest letošní série závodů Českého poháru, který běží již čtvrtým rokem.
 
rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

Zatímco klasická slackline bývá často označovaná za moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volně napnuté pásce a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem, trickline má na pohled víc společného spíš se vzdušnou akrobacií než s „pouhou“ chůzí po laně. Úkolem tricklinerů totiž je předvést na lajně co nejobtížnější triky a co největší show. Na vše dohlíží tříčlenná porota. Hodnotí se obtížnost triků, technické provedení, kreativita, výška a rozsah triků, vystupování a performance. 

 

rider: Lukáš Černý, foto: Marek Smolka

rider: Lukáš Černý, foto: Marek Smolka

Prosívací kvalifikace


Do kvalifikace sobotního závodu Gibbon contest se přihlásilo 15 nejlepších tricklinerů z Čech a Slovenska. Byli zde sice i další dobří závodníci, ale díky zraněním jen v hledišti nebo v porotě. V kvalifikaci měl každý závodník 1,5 minuty, kdy mohl předvést vše, co umí. Porota poté seřadila závodníky a nasadila je do hlavního závodu.

rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

Samotný závod poté probíhal v soubojích jeden na jednoho, tzv. slackline battle. Pavoukovým systémem se představil 1. a 16. (2. a 15. atd.) závodník z kvalifikace, vždy v souboji proti sobě. Podle pravidel má v podobných soutěžích každý ze závodníků k dispozici 2 minuty čistého času. Oba se střídají na lajně, reagují na sebe, snaží se předvést vždy o trochu lepší sérii triků než protivník a postupně se jim odpočítává čas. Vždy se počítá jen čas strávený na lajně, od nastoupení po pád.

rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

rider: Philip Bitnar, foto: Marek Smolka

Po první eliminaci se z 16 závodníků do semifinále probojovalo 8 nejlepších, kde již šlo o stará známá jména z dřívějších ročníků závodu. Po dalších bojích se na 5. až 8. místě umístili Štěpán Pecka, Lukáš Plíšek, Samuel Sádecký a Marek Smolka. Souboj o 3. a 4. místo byl naprosto vyrovnaným bojem dvou teamových kolegů z Gibbon teamu. Asi až závěrečným trikem v posledních sekundách souboje rozhodl tento battle ve svůj prospěch Philip Bitnar a odsunul Petra Voříška na 4. místo.


Dechberoucí finále


Finále bylo opravdu dechberoucí záležitostí neskutečně vysokých triků, rotací o 540 i 720 stupňů, salt ve všech směrech a neskutečně dlouhých sérií triků. Porota se musela dlouho radit, aby nakonec zvolila vítězem prvního závodu Lukáše Černého. Na 2. místě se umístil Michla Pírek. Přesvědčte se sami alespoň zprostředkovaně pomocí videa pod článkem, jak bylo finále vyrovnané a zajímavé.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.08.2016

360° panorama, dejte svým fotkám nový rozměr

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

05.07.2016

Přežili jsme Tůruj Brdy 2016

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner