REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Dobrodružný běh JaTy aneb Survival bez kol

18.06.2014 |JaTy & OVP | Extrémní závody

Foto: JaTy

Po úspěchu loňského nultého ročníku závodu JaTy, tedy horského běhu s vloženými disciplínami startujícího v Jilemnici a končícího v Tanvaldu, se organizátoři tohoto „survivalu bez kol“ rozhodli účast, loni umožněnou pouze kamarádům, nabídnout také veřejnosti. Oproti loňskému modelu organizace doznala značných změn: více orientace, více disciplín, více času na trati, více vody a více tmy.
 
Volba data padla na dny 25. a 26. 7. 2014, kdy organizátoři doufají v ideální klimatické podmínky. Umístěním startu i cíle do Jilemnice se zjednoduší logistika, respektive zcela odpadne. Trasa již nese svoji téměř finální formu, kterou ale zjistíte až na startu. Celý závod bude posunut k horskému orientačnímu běhu, celou dobu se tedy budete orientovat podle turistické mapy. Z disciplín na vás čeká noční orientační běh, trail-O, speleo, slaňování, brodění a další zábava. 

Více informací o letošním ročníku najdete tady
 

Jak se závodilo na nultém ročníku

 
Loni v červenci se na start postavilo dvanáct nicnetušících odvážlivců z řad kamarádů a známých. Čekala na ně trať čítající lehce přes 44 kilometrů horského terénu se dvěma brody přes Jizeru, lezením a slaňováním. Pro zajištění přežití zúčastněných byla v polovině trati všemi velice vítaná občerstvovačka. Start sice nabral drobné zpoždění, protože čtvrtina startovního pole se rozhodla už na samotný start přiběhnout ze svých vzdálenějších domovů, ale krásné počasí a pohodová atmosféra to dovolila naprosto přehlédnout.
 

Závodníci se po intervalovém startu vydali z jilemnického lomu na kopec Kozinec, odkud měli volný postup k sytovskému mostu. Od něj pokračovali trailem k prvnímu, zdánlivě klidnému brodu Jizery, který smyl ranní pot z mnoha účastníků. Dále se Novou vsí vystoupalo nad Poniklou a zamířilo k druhému brodu u Hradska, kde byla řeka v ještě rozvernější náladě a rozdávala lekce plavání. Následoval postup přes Nístějku do Vysokého nad Jizerou, na kterém kvůli vyčerpání odpadl první závodník. Po občerstvovačce ve Vysokém se rozeběhli závodníci z kopce do Jablonce nad Jizerou, odkud opět stoupali za trochou orientace na Tomášovy vrchy, aby následně seběhli do Pasek nad Jizerou. Z nich se vydali k rozhledně Štěpánka, cestou však museli vylézt na vrchol Prosekané skály. Jediná dívčí dvojice v závodu v této části odstoupila, stejně jako jeden další závodník.
 

Od rozhledny závodníky čekal relaxační seběh přes Jírův kopec ke slaňování na Šulíkově skále. Z poslední disciplíny se během chvíle dosáhlo závěrečného seběhu ke kostelu Sv. Františka z Assisi, kde byl umístěn cíl. Po přepravě všech zúčastněných zpět do Jilemnice následovalo vyhlášení v oblíbené vinárně „ve zdi” a hlavně rozprava o závodě, která odhalila, že se závod všem líbil, včetně těch, co museli odstoupit, případně byla vyřčena kritika doplněná návrhy na zlepšení. Během afterparty organizátoři přislíbili další ročník lepší, větší delší, drsnější a úžasnější...

Foto: JaTy

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner