REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Krkonošský survival: 20 hodin, 120 km, holé zadky v Labi

28.03.2014 |ss & OVP | Extrémní závody

Stačil by jednodenní posun počasí a účastníci letošního Krkonošského survivalu by se v cíli jistě tvářili strhaněji než ve skutečnosti. Je pravda, že za nedělního deště by se 20hodinový orienťák se čtyřmi vloženými speciálními disciplínami, během kterého nejrychlejší týmy stihly doběhnout z Roudnice v Krkonoších přes Sněžku na Černou horu a zase zpět, stal ještě větší výzvou. Silných zážitků se ale závodníci dočkali i bez toho, aby museli strávit mnoho hodin v mokrém oblečení. Vlastně i na to mokré oblečení došlo, zejména u stydlivějších týmu...
 

Na startu

Na startu

V pátek v deset večer odstartovalo téměř padesát tříčlenných týmů směrem na vrch Žalý, kde byl pro účely roztrhání startovního davu připraven motýlek – každý tým obíhal kontroly v jednom z určených pořadí tak, aby celková uběhnutá vzdálenost byla shodná pro všechny. Bez batůžku na lehko se běželo krásně, některým náladu ovšem trochu zkazilo to, že ze čtyř kontrol byla jedna špatně umístěná a jedna dost na náhodu (hledejte tu správnou studnu v lese, kde je studen spousta a vy máte prostě jen křížek v mapě kdesi vedle cesty).

Holý zadek na laně

Holý zadek na laně

Po půlnoci došlo na koupání, úkol zněl zpočátku triviálně: dostaňte se co nejrychleji na kontrolu támhle na kopci, v cestě vám brání jen Labe. Vody bylo asi po prsa, přes ni nataženo lano pro přidržování. První tým, který k vodě dorazil, neváhal a začal se svlékat. Do vody se ale jako první vrhli o pár minut později přišedší pozdější vítězové, kteří do Labe naskákali bez rozmýšlení a bez svlékání a za chvíli už šplhali na druhé straně břehu po lanech na betonový břeh. Šplhání bylo o dost náročnější než brodění, některé holé zadky by nad vodou visely o mnoho déle, pokud by nebyla dovolena pomoc spoluběžců – ideální způsob bylo chytit za batůžek a vytáhnout nahoru jak štěně. Kdo si chtěl tuhle zábavnou vložku upřít, mohl místo zdržování se svlékáním nebo máčení se ve vodě zvolit obíhačku po mostě.

Brodění Labe

Brodění Labe

Po druhém nočním úkolu, kterým byl azimutový orienťák, došlo na rozhodování: na Sněžku nebo na Černou horu? Nebo snad stihneme oboje? Ale kterým směrem vyrazit? Variantě, že stihnou vše, věřili jen ti nejlepší a měli pravdu. Směr Sněžka – Černá Hora se ukázal být výhodnější, kontrola na Černé hoře (nešťastně umístěná na nesedící cesty a zašitá ve stromku) se přeci jen lépe hledala, když k ní byla vyšlapaná ve sněhu dálnice. Právě tady několik týmů strávilo i hodinu česáním lesa po kolena ve sněhu, některé dokonce bezvýsledně.

Kláda

Kláda

O nepříjemná stoupání nebyla při závodě nouze, ať už na Sněžku po ledu, na Výrovku po trávě nebo na Bramberk po sjezdovce („Jaktože to maj furt tak krásně urolbovaný?“ „Protože začali před půl hodinou, to jenom my už tady běžíme jak blbci deset hodin.“), sestupy ale byly snad ještě bolestivější – po dvaceti hodinách je těžké se donutit k jakémukoli rychlejšímu pohybu. Poslední úkol před koncem – vynést co nejrychleji kládu asi 50 metrů po sjezdovce – tak mnohým zněl dost absurdně. Kdo nevyzkoušel, neuvěří, že i ti, kteří měli jen pár minut před kládou dojem, že už neudělají ani krok, po odstartování vyběhli sprintem a nahoře se nestačili divit, že to vlastně ještě jde.

Veget v cíli: 2. místo mixy

Veget v cíli: 2. místo mixy

Se zhruba 120 km se do cíle jako první se všemi kontrolami k údivu všech dostavil zkušený mixový tým ve složení Kristýna Skalická, Filip Šilar a Pavel Paloncý, jehož výhodou bylo precizní naplánování trasy a přesný odhad sil. Věřit si od začátku na celou trasu a pak ji skutečně stihnout oběhnout je totiž o dost výhodnější než si naplánovat trasu kratší a pak se ji pokoušet uměle natahovat. K suverénnímu vítězství v mixech jim pomohla i dokonalá týmová souhra  – není ostuda pro ženu nechat se táhnout na gumě a mít minimum věcí v batohu. I když kvůli bodování speciálních úkolů byli v celkovém hodnocení dvěma mužskými týmy (1. Krajník, Kurz, Petreček, 2. Cypra, Kotyk, Štryncl) odsunuti na celkové třetí místo, jejich výkon i mezi muži vyniká.

Pořadatelům díky za bezva závod, už se těšíme na příští ročník, kdy se možná opět dočkáme kombinace běhu, lyží a sněžnic.
 
Kompletní výsledky naleznete na stránce závodu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner