Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

4. ročník Dačického 12 byl rekordní

31.08.2012 |Lucka Kadlecová | Běhání

Už 4. ročník má úspěšně za sebou parta organizátorů z Clubu Deportivo Kutná Hora se seriálem teFrénních běhů napříč tímto historickým středočeským městem. Letošní ročník Dačického 12, trati s pestrým profilem o délce 12 km, byl velmi úspěšný a v mnoha směrech také rekordní.
První rekord zaznamenali organizátoři díky nejvyšší účasti, kdy se tohoto ročníků zúčastnilo celkem 147 běžců a běžkyň. Další rekord byl pokořen v počtu vyhlašovaných kategorií. Mimo nejrychlejšího závodníka se soutěžilo také například v kategorii o nejrychlejší ženu, muže nad 50, 60 let, dále v kategorii o nejrychlejšího muže s váhou nad 100 Kg či nejrychlejší partnerskou dvojici

Hlavní ocenění získal na své konto čerstvý juniorský medailista v závodech do vrchu, Libor Bucifal, který tak toto léto získal nejen stříbrnou medaili na mistrovství světa družstev, ale také vytvořil nový traťový rekord místního běhu.

Kutnohorský rodák a člen oddílu SKP Hvězda Pardubice dokázal svůj čas stlačit na úctyhodných 40:52.

Na 2. místě se pak s více než dvouminutovou ztrátou umístil loňský vítěz Jiří Miler, třetí skončil Michal Málek.

Zabodovala také Hana Vejrostová, která v ženské kategorii vytvořila traťový rekord časem 50:46, druhá skončila kutnohoračka Jitka Kalná, bronz ukořistila Jaroslava Krusová.

Kategorie partnerských dvojic přinesla štěstí manželům Kalným, kteří o fous zvítězili před moravskými běžci Lucií Kadlecovou a Jakubem Johaníkem. Mezi těžkou váhou (kategorie 100 +) posbíral vavříny Zdeněk Voseček, před Radimem Hanušem (oba Kutná Hora) a pražským zástupcem Janem Brandejsem.

Poděkování patří pořadatelům za skvěle připravenou trať, občerstvení a ideální počasí k běhu.

Organizátoři si už nyní mohou klást otázku, zda-li bude pokořena další hranice a to 150 účastníků. Nezapomeňte proto do svého běžeckého bloku přidat termín jubilejního pátého ročníku, který se koná v Kutné Hoře v sobotu 10. 8. 2013.