REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Wenger Czech Adventure Race už zná své vítěze

07.08.2012 |Honza Smolík | Extrémní závody

Foto: CZAR

Před pár dny jsme zveřejnili reportáž o vývoji první poloviny závodu Wenger Czech Adventure Race 2012, nejtěžšího outdoorového závodu na území České republiky, který se letos jel v okolí Kadaně. 

 
O vítězích už je rozhodnuto, a tak vám přinášíme druhou část reportáže. Dění v posledních dnech vám opět přiblíží Honza Smolík.

 
Berghaus/Accom/Merida vítězem Wenger Czech Adventure Race 2012
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Tým Berghaus/Accom/Merida nakonec s přehledem zvítězil v závodě Wenger Czech Adventure Race 2012 v čase 53:57. Druhé místo si v klidu pohlídal Wenger/Estim, bronz v těsném souboji nakonec vybojoval tým EPO/Lenoši.
 
Ve čtvrtek nad ránem vyrazily vedoucí týmy na cyklistickou etapu dlouhou přes sto kilometrů. Ta zavedla závodníky do Krušných hor. Nejvzdálenější bod byl až za Božím Darem, odtud se týmy vracely podél německé hranice zpět do Kadaně. Tato etapa se stala osudnou pro doposud třetí Czech Adidas Terrex. Již v průběhu extrémně horké středy se jeden z členů tohoto družstva doslova uvařil. V průběhu cyklistické etapy již nemohl natolik, že tým musel závod vzdát.
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Následující etapou byl dlouhý trek, zpestřený přírodní překážkovou dráhou nazývanou Bolsův kros, po svém staviteli. Tato překážková dráha je v závodě Czech Adventure Race již od samého začátku a v každém ročníku je naprosto originální. V tomto případě stavitel našel v hlubokém údolí potoka každou skalku, na kterou se dalo vyškrábat ať už po svých, či za pomoci lana, sítě, nebo provazového žebříku, a každou rokli, kterou se dalo seběhnout dolů. Obejít celou trať trvalo přes hodinu. Nicméně disciplína svůj účel splnila, závodníci se těšili na obyčejný trek, který jinak české týmy moc v oblibě nemají.
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

V poslední dlouhé etapě vyrazili závodníci opět na kolo, tentokrát směrem na Litvínov. Berghaus si již jen hlídal vedoucí pozici, jeho odstup na druhý Wenger byl už tříhodinový. Nečekaně se však přiostřil souboj o třetí místo. Po odstoupení Czech Adidas Terrex byl na třetím místě tým Salomon-Suunto a  jeho náskok na další soupeře se zdal být dostatečný. Nicméně v průběhu závěrečného kola se vzpamatovalo družstvo EPO/Lenoši a začalo stahovat dvouhodinový náskok.
 
Závěrečný orientační běh na zhruba 15 kilometrů vypadal na první pohled jednoduše, ale kopcovitý terén a ne úplně nová mapa jej výrazně ztížil. Unaveným závodníkům trvalo přes čtyři hodiny, než našli všechny kontroly. 
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Do cíle dorazil jako první tým Berghaus/Accom/Merida, a to v pátek krátce před čtvrtou odpoledne. V cíli vůbec nepůsobili unaveně, spíš se sháněli po pořádném jídle. Těsně před setměním dorazil Wenger/Estim. Měli štěstí, do lesa si totiž nevzali pořádné světlo v přesvědčení o tom, že vše v pohodě stihnou za světla.
 
Až závěrečný orienťák rozhodl o třetím místě. Dříve do depa dorazilo Salomon-Suunto, nicméně EPO/Lenoši byli jen třicet minut za nimi. Depo měli extrémně rychlé a vyrazili na stíhačku. Najít kontroly potmě však bylo značně těžší než ve dne. Oba týmy v lese strávily přes šest hodin. O půl třetí v noci se tak doslova vynořil z lesa na třetím místě tým EPO/Lenoši. Na Salomon-Suunto zbylo o pouhých 15 minut nevděčné čtvrté místo. 
 
Vítězové CZAR 2012 Foto: CZAR

Vítězové CZAR 2012 Foto: CZAR


Výsledky:
 
1. Berghaus/Accom/Merida (CZE, Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček, Barbora Válková, Pavel Kurz) 53:57
 
2. Wenger/Estim (CZE, Štěpán Skripnik, Dana Odvodyová, Honza Fujáček, Ondra Skripnik) 59:25
 
3. EPO/Lenoši (CZE, Pavel Toušek, Filip Černoch, Ondřej Kutiš, Lucie Zrnová) 64:28

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner