REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Přečtěte si, jak se daří závodníkům v nejtěžším závodě na území ČR, Wenger Czech Adventure Race 2012!

02.08.2012 |Honza Smolík | Extrémní závody

Foto: CZAR

V okolí Kadaně právě probíhá Wenger Czech Adventure Race, nejtěžší dobrodružně-expediční outdoorový závod pořádaný v ČR, ve kterém musí čtyřčlenné smíšené týmy překonat trať dlouhou skoro 500 km v časovém limitu 75 hodin v podstatě bez přestávek i spánku. 
 
Honza Smolík neboli Smolda pro Outdoor v Praze popsal dosavadní průběh závodu. V tomhle vedru je to pěkná fuška.
 
Wenger Czech Adventure Race 2012 se přehoupl do druhé poloviny
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

V polovině závodu Wenger Czech Adventure Race 2012 se o čelo perou týmy české týmy Berghaus/Accom/Merida a Wenger/Estim. Třetí příčku s odstupem zhruba hodiny drží Czech Addidas Terrex.
 
Wenger Czech Adventure Race je závodem čtyřčlenných smíšených družstev, která se potýkají s trasou delší než 400 kilometrů. Čeká je přitom několik disciplín: chůze, horská kola, brusle, kanoe, lezení a speciální překážková dráha nazývaná Bolsův kros. Trasa je vyznačená v mapě kontrolními body, konkrétní postupy si závodníci volí sami.
 
Závod odstartoval ve středu v 10 hodin v Kadani běžeckým prologem po městě a okolí. Již tato úvodní sekce naznačila, že letošní ročník bude kopcovatý. Během hodiny závodníci navštívili několik kopců, včetně rozhledny nad městem a rovněž brodili na ostrůvek.
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Většina středy pak patřila 50kilometrové pěší etapě na rozhraní Doupovských hor. Kontroly byly umístěné vesměs na hradech na vrcholcích kopců. Často bylo z jednoho vrcholku jasně rozpoznat další hrad, ovšem v cestě stálo hluboké údolí. 
 
Největší překážkou ovšem bylo velké vedro, které týmy v průběhu dne týralo. Mnoho závodníků se uvařilo. Trpěli dehydratací i křečemi. Závod ovšem vzdal jen jeden tým. Zkušenosti závodníků narůstají a všichni vědí, že v takhle dlouhém závodě má krizi každý a v noci může být všechno jinak. Každopádně postup týmů horko značně zpomalilo.
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Berghaus/Accom/Merida si již od začátku závodu budoval mírný náskok. Ten však ztratil na šesté kontrole, kterou bylo z jedné strany těžké najít. V dalším postupu zvolil Wenger/Estim lepší trasu a v cíli pěší etapy se najednou ocitl v čele závodu.
 
Závodníci se rychle přezuli do vodáckého (i tento čas se počítá do závodu) a vydali se po Ohři zpět do Kadaně, což je zhruba 25kilometrová štreka. Cestou je čekala lezecká vložka. Na tu přijely oba týmy pohromadě.
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Lezecké cesty byly relativně obtížné a týmy navíc dorazily až za tmy. To hrálo do karet Berghausu, kteří mají ve svém středu zkušené lezce a horolezce, zatímco členové Wengeru jsou všichni orientační běžci. Za nevylezené cesty čekal týmy dlouhý trestný okruh s broděním přes Ohři. Méně koleček vrátilo Berghaus opět do čela. Vedení si udržel až zpět do Depa. 
 
Foto: CZAR

Foto: CZAR

Po relativně krátkém patnáctikilometrovém bruslařském výjezdu do kopce a seběhu dolů týmy vyrazily na cyklistickou etapu, ze které se v době psaní tohoto článku ještě nevrátily. V čele je však stále Berghaus, následovaný Wengerem. 
 
Již v této fázi se začíná ukazovat rozdíl mezi jednotlivými týmy. Zatímco první družstva byla na trati rychle a bez spaní, družstva vzadu začínají krást hodinku či dvě spánku. Vítěze očekávám v cíli v pátek, poslední družstva dorazí až v sobotu. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner