REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

První zimní akce Přežít Kladno

18.03.2012 |Jan Motejzník, Sportovní areály města Kladna | Extrémní závody

V sobotu 18. února se konal první závod druhého ročníku survivalových závodů Přežít Kladno! O odhodlanosti a nasazení účastníků snad nejlépe vypovídá fakt, že i když si mohli vybrat mezi náročnější variantou Přežít Kladno a lehčím závodem Zažít Kladno, všech 18 přihlášených dvojic chtělo Kladno PŘEŽÍT včetně páru, který tvořil otec a jeho teprve patnáctiletý syn. 
 

Registrovány byly především mužské dvojice, čistě ženský pár odstartoval pouze jediný a zbývajících 5 soutěžních dvojic bylo smíšených. Namrzlé silnice a zbytky sněhu představovaly pro účastníky této outdoorové akce samy o sobě jednou velkou adrenalinovou disciplínu, neboť účastníci absolvovali celou trasu závodu dlouhou cca 25 km na horském kole. Dalších 10 organizátory již předem připravených úkolů bylo pro jezdce mnohem více fyzicky i psychicky náročnější. 
 
Na odvážné účastníky čekal výjezd nebo sjezd z kopce u hradiště Sv. Jiří v blízkosti obce Libušín, válení obrovské dřevěné cívky od kabelu zapůjčené firmou Uniservis Hašek v areálu bývalé Poldovky nebo stavění sněhuláka z pneumatik od traktoru, osobních i nákladních vozidel v areálu překladiště MPS Kladno. 
 

Mezi další disciplíny patřily logické úkoly na startu, výstup na laně pomocí lezeckého vybavení (muži do výšky 22 m, ženy do 16 m) ve školícím Polygonu Kladno – Singing rock, překonání 10 m hlubokého bývalého pískovcového lomu na lanovém traverzu, lyžování ve dvojici na 3 lyžích více méně po štěrku se zbytky zmrzlého sněhu, cesta šachtou v areálu Hornického skanzenu Mayrau či úkol v cíli závodu, který spočíval v resuscitaci figuríny, kterou pro svůj zdravotnický výcvik používají záchranáři z Místní skupiny Vodní záchranné služby v Kladně. 
 

Všech 18 dvojic dorazilo v daném limitu a bez větší újmy na zdraví do cíle. Místo, kde na závodníky čekal hlavní rozhodčí soutěže, musely všechny dvojice vyluštit pomocí indicií posbíraných v terénu. 
 
A co vy, přežijete s námi Kladno příště? Přípravy na zářijový závod se už začínají pomalu rozbíhat.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 910 lidí)


Banner