REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rozhovor s Mirkou Knapkovou, mistryní světa na Skifu

14.03.2012 |OVP | Voda a lodě

Foto: Getty Images

Jak asi většina lidí ví, Mirka Knapková je špičková veslařka, mistryně světa 2011, mistryně Evropy, vítězka světového poháru... a výčtem úspěchů bychom mohli ještě dlouho pokračovat. 
 
Přestože je původem z Brna, v současné době trénuje v Praze na Vltavě, takže jí můžete prakticky každý den vidět u Jiráskova mostu.
 
Nejen o tom, jak se v Praze jezdí na skifu a co Mirku v závodění motivuje, si můžete přečíst v našemrozhovoru.
 
OVP:  Ahoj Mirko, velká gratulace k úspěchům! Kolik času ti zabere trénink a co všechno kromě skifu v životě ještě stíháš?
 
MK: Trénuji každý den, kromě neděle. Když jsou závody o víkendu, tak mám volno jiný den. Jsem profesionální sportovec, takže trénuji 2x denně. Dopoledne i odpoledne. Před dvěma roky jsem dodělala školu, takže teď mám více volného času. Většinou volný čas trávím s kamarády, s rodinou nebo zajdu do kina anebo někam za kulturou.
 
OVP:  Co tě na závodění na skifu nejvíc baví a co tě dlouhodobě nejvíc motivuje?
 
Foto: lsbrno.cz

Foto: lsbrno.cz

MK: Na veslování mě nejvíc baví asi to, že je to oudoorový sport a že jsme skoro pořád venku. Navíc si může člověk vybrat, jestli chce dělat týmový sport nebo individuální. U vrcholového sportu upřednostňuji individuální sport, takže jsem si vybrala skif. A co mě nejvíc baví na závodění? Je toho víc, ale nejvíc zřejmě to, že pořád můžu zjišťovat, kde jsou moje hranice. Ne jenom při závodě, ale i v přípravě na ně. Co se týče motivace, tak ta se s věkem a dosaženými výsledky pochopitelně mění. Nejtěžší je motivovat se při těžkých a dlouhých trénincích. Při závodech mě už většinou pohltí závodní atmosféra a ta motivuje sama o sobě.
 
OVP:  Vyměníš někdy pádlo za veslo a vyrazíš užít si trochu adrenalinu na divokou vodu? 
 
MK: Vodu jsem sjížděla jen jednou a to bylo těsně před tím, než jsem začala veslovat. Pak jsem držela pádlo jen při výuce kanoistiky v Tróji. V hlavní sezóně, při každodenním tréninku se to těžko realizuje.
 
Foto: veslo.cz

Foto: veslo.cz

 OVP:  Do Prahy jsi se na chvíli přestěhovala z Brna. Můžeš srovnat pražské a brněnské tréninkové možnosti? 
 
MK: Brněnská přehrada je situovaná v krásném prostředí. Trénuje se na 3km jezeře. V Praze jezdím na řece de facto v centru města. Podmínky pro veslování jsou však tam i tam dobré. Když vesloval můj táta, tak v Brně bylo středisko vrcholového sportu, takže podmínky pro trénink v Brně jsou. Největší rozdíl možná vidím ve vybavení lodí a posilovny. Ale to je spíš už o penězích. A také ve kvalifikovaných trenérech. 
 
OVP:  Jaké jsou tvoje oblíbené pražské trasy a kolik kilometrů v průměru týdně najezdíš? 
 
MK: Oblíbené trasy pro veslování? Ta je jen jedna – Vltava. Můžu jezdit od Jiráskového mostu asi 8km proti proudu a zpět. 
 
OVP:  Co další sporty, vyrazíš si taky zaběhat nebo zajezdit na kole? A kam z Prahy nejraději?
 
MK: Co se týče jiných sportů, tak ráda běhám na Petřín a po Ladronce. Na bruslích jezdím ráda zase v Podolí nebo ve Stromovce. A na kole většinou podél Berounky a jejím okolí.
 
OVP:  A jaké jsou tvoje nejbližší závodní cíle?
 
MK: První závody u nás je Mistrovství republiky na dlouhé tratě. Jede se distančně 6km v Hoříně (poblíž Mělníka). A první mezinárodní závody jsou první víkend v květnu – světový pohár v Bělehradě.
 
OVP: Díky moc za rozhovor a držíme palce do dalších závodů!

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner