REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rozhovor s Mirkou Knapkovou, mistryní světa na Skifu

14.03.2012 |OVP | Voda a lodě

Foto: Getty Images

Jak asi většina lidí ví, Mirka Knapková je špičková veslařka, mistryně světa 2011, mistryně Evropy, vítězka světového poháru... a výčtem úspěchů bychom mohli ještě dlouho pokračovat. 
 
Přestože je původem z Brna, v současné době trénuje v Praze na Vltavě, takže jí můžete prakticky každý den vidět u Jiráskova mostu.
 
Nejen o tom, jak se v Praze jezdí na skifu a co Mirku v závodění motivuje, si můžete přečíst v našemrozhovoru.
 
OVP:  Ahoj Mirko, velká gratulace k úspěchům! Kolik času ti zabere trénink a co všechno kromě skifu v životě ještě stíháš?
 
MK: Trénuji každý den, kromě neděle. Když jsou závody o víkendu, tak mám volno jiný den. Jsem profesionální sportovec, takže trénuji 2x denně. Dopoledne i odpoledne. Před dvěma roky jsem dodělala školu, takže teď mám více volného času. Většinou volný čas trávím s kamarády, s rodinou nebo zajdu do kina anebo někam za kulturou.
 
OVP:  Co tě na závodění na skifu nejvíc baví a co tě dlouhodobě nejvíc motivuje?
 
Foto: lsbrno.cz

Foto: lsbrno.cz

MK: Na veslování mě nejvíc baví asi to, že je to oudoorový sport a že jsme skoro pořád venku. Navíc si může člověk vybrat, jestli chce dělat týmový sport nebo individuální. U vrcholového sportu upřednostňuji individuální sport, takže jsem si vybrala skif. A co mě nejvíc baví na závodění? Je toho víc, ale nejvíc zřejmě to, že pořád můžu zjišťovat, kde jsou moje hranice. Ne jenom při závodě, ale i v přípravě na ně. Co se týče motivace, tak ta se s věkem a dosaženými výsledky pochopitelně mění. Nejtěžší je motivovat se při těžkých a dlouhých trénincích. Při závodech mě už většinou pohltí závodní atmosféra a ta motivuje sama o sobě.
 
OVP:  Vyměníš někdy pádlo za veslo a vyrazíš užít si trochu adrenalinu na divokou vodu? 
 
MK: Vodu jsem sjížděla jen jednou a to bylo těsně před tím, než jsem začala veslovat. Pak jsem držela pádlo jen při výuce kanoistiky v Tróji. V hlavní sezóně, při každodenním tréninku se to těžko realizuje.
 
Foto: veslo.cz

Foto: veslo.cz

 OVP:  Do Prahy jsi se na chvíli přestěhovala z Brna. Můžeš srovnat pražské a brněnské tréninkové možnosti? 
 
MK: Brněnská přehrada je situovaná v krásném prostředí. Trénuje se na 3km jezeře. V Praze jezdím na řece de facto v centru města. Podmínky pro veslování jsou však tam i tam dobré. Když vesloval můj táta, tak v Brně bylo středisko vrcholového sportu, takže podmínky pro trénink v Brně jsou. Největší rozdíl možná vidím ve vybavení lodí a posilovny. Ale to je spíš už o penězích. A také ve kvalifikovaných trenérech. 
 
OVP:  Jaké jsou tvoje oblíbené pražské trasy a kolik kilometrů v průměru týdně najezdíš? 
 
MK: Oblíbené trasy pro veslování? Ta je jen jedna – Vltava. Můžu jezdit od Jiráskového mostu asi 8km proti proudu a zpět. 
 
OVP:  Co další sporty, vyrazíš si taky zaběhat nebo zajezdit na kole? A kam z Prahy nejraději?
 
MK: Co se týče jiných sportů, tak ráda běhám na Petřín a po Ladronce. Na bruslích jezdím ráda zase v Podolí nebo ve Stromovce. A na kole většinou podél Berounky a jejím okolí.
 
OVP:  A jaké jsou tvoje nejbližší závodní cíle?
 
MK: První závody u nás je Mistrovství republiky na dlouhé tratě. Jede se distančně 6km v Hoříně (poblíž Mělníka). A první mezinárodní závody jsou první víkend v květnu – světový pohár v Bělehradě.
 
OVP: Díky moc za rozhovor a držíme palce do dalších závodů!

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

06.09.2016

Začíná potoková sezóna

18.08.2016

Virtuální realita, budoucnost outdoorového sportování?

Zpět

Banner