REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak dosáhnout toho, že se budete ráno těšit do práce

Už jste zkusili bootcamp?

12.12.2013 |OVP | Extrémní závody

Foto: POTC

Jak se dá bojovat proti nechuti k brzkému rannímu vstávání? Tak třeba ještě dřívějším vstáváním. Jestli vám to přijde jako hloupost, zkuste se zeptat některého z účastníků pravidelných ranních bootcampů, tedy intenzivních kondičních tréninků inspirovaných výcvikem americké armády, které mnozí jejich účastníci absolvují ráno před prací. To se sice může zdát jako šílený plán, ovšem když si dáte po ránu hodinku posilování nebo intenzivního běhu, budete ještě rádi, že si můžete v osm sednout za počítač. 

Foto: Bootcamp Hanky Dvorské

Foto: Bootcamp Hanky Dvorské

V programu klasického bootcampu se obvykle střídá běh s různými druhy posilování, jejichž originalitou mohou být překvapeni zejména začátečníci. Tak například: Chodili už jste do schodů trakaře nebo nosili pytle písku? Otáčeli pneumatiky od traktoru sem a tam? Viseli na plotě, dokud nespadnete, a v případě, že jste spadli moc brzo, jste museli dělat kliky?

Správný instruktor vás nenechá ani na chvilku oddychnout, protože dokáže odhadnout vaši zdatnost a kdyby hrozilo, že se tentokrát zničíte nedostatečně, přidá vám oproti ostatním počet cviků. Dokáže to ovšem podat tak, že si toho ani nevšimnete.
 
Foto: POTC

Foto: POTC

Přestože původní idea bootcampů byla vytáhnout lidi ze zapocených místností fitek a ukázat jim, že sportovat se dá i venku a s využitím terénu dokonce o dost kreativněji, některé bootcampy využívají, alespoň občas, i prostory a vybavení tělocvičen. Kromě obecných kondičních tréninků probíhají i tréninky zaměřené na určitou sportovní disciplínu (běžecký, cyklistický, in-line, yoga bootcamp, atd.).
 
Foto: Hammer Strength Fitness

Foto: Hammer Strength Fitness

Jestliže vám nestačí trápit se po ránu jen pro pocit, že po měsíci tréninku vyskákáte po jedné noze o deset schodů výš, můžete se těšit na poměření svých sil s účastníky ostatních pražských bootcampů, například při týmovém závodě Prague Outdoor Training Cup (o němž si přečtete ve článcích Při nezvyklých disciplínách tekly nervy a Při Prague Outdoor Training Cupu mrzlo na účastnících oblečení), případně na závodě Spartan Race  (Když pořadatel v pokynech varuje „You may die!“).
 
 
V Praze nabízí profesionální vedení tréninků hned několik společností, jejich přehled nalezete v sekci Kde sportovat v horní zelené liště, ve skupině Další sporty

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner