REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trail Praha slaví desítku a přidává Jarní double s Pečkami

28.02.2023 |outfanatic.com |

Trail Praha na Petříně zahájí sezonu nejstaršího seriálu tuzemských přírodních a zážitkových běhů Trail Running Cupu. Poběží se jako obvykle desítka (nebo pětka) v kopci lásky dávno před svátkem zamilovaných. Už v sobotu 18. března, to je nejčasnější start v historii… Ale třeba ten lásky čas zvýšenou aktivitou přivoláte s předstihem.


 

  Pětikilometrový okruh zaznamenal za dobu desetileté existence závodu už několik změn a objevil tak mnohá až nečekaná zákoutí parku, rozkládajícího se nad malostranským Újezdem a Smíchovem. Každoročně však nabídl krom závodního zážitku unikátní výhledy na Pražský hrad, které teď rozzáří i týden čerstvý a očekávaný nástup nového prezidenta, slibující návrat prestiže pozice i místa, odkud svoji roli vykonává.

  „Trať pětikilometrového okruhu zůstává ve srovnání s loňskem stejná. Zachová známá místa, dovolí svižnější tempo bez převýšení a strmějších úseků, známých z minulosti,“ říká ředitel i otec seriálu Martin Dvořák. Běží se Kinskou zahradou, pod Štefánikovou hvězdárnou až k Pramenu Panny Marie, poté barokní Lobkovickou zahradou k Petřínským terasám, Nebozízku a Hladové zdi, okolo vodopádů a od sochy lachtana s vodotryskem zase vzhůru. Převýšení 160 metrů, na desítce tedy krát dvě 320 m. Část po zpevněných cestách, část po asfaltu i dlažbě různé velikosti. Výživnou porci poskytuje i tak, přestože se poběží jistě v příznivějších teplotách než kdysi v minulých letech v červnu nebo květnu.

  Letošní novinkou je vyhlášení ceny Jarní double se spřízněným silničním během v Pečkách o týden dříve (11. 3.). I tam se běhá desítka, zkuste si tak dvě po sobě! Jednu Polabskou rovinou po asfaltu, druhou s kopečky a v terénu. Na Strahově u kolejí, kde vyroste opět zázemí Trailu Praha, se vyhlásí vítěz tohoto dvojzávodu, vzešlý z prostého součtu časů. Ale každý účastník Jarního double získá v pražském cíli navíc funkční triko Craft.

  Terénní závod uprostřed hlavního města má kouzlo nejen pro metro-běžce, ale i pro ty mimopražské. Téměř každoročně se tu odehrává souboj elitních horských běžců, Ondřej Fejfar loni navýšil vítěznou bilanci s Tomášem Macečkem na 6:2. „Odnikud odjinud tolik vítězství nemám. Vracím se moc rád a tenhle okruh je možná nejlepší, co tu byl. Chyběl mi jen seběh trailíkem od kostelíčka,“ říkal loni.

  Hned v premiéře byl Citytrail Praha vyhlášen Během jara i v konkurenci velkoměstských velkoběhů. Ukázal se tu ale i olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, špičkoví maratonci Vít Pavlišta a Petr Pechek, nebo halový mistr světa z dráhy Jakub Holuša. Mnoho zahraničních běžců, kteří žijí a pracují v Praze, mezi nimi i Brazilci, Indové, Jihoafričané, Španělé... Loni vyhrála Eugenia Buffo z Itálie, letos se chystá Roza Muchambetova z Kyrgyzstánu, ale přiletí z Amsterdamu… Ale taky tu běžely finalistky České miss, zpěvák David Kraus, který měl pak koncert, a jednou tu na stupních vítězů došlo i k žádosti o ruku. Ale to se běželo v máji…

Ale proč se nevzepřít kalendáři zrovna teď, že? Ještě základní propozice. Startovné stojí na 10 km 400 Kč předem/500 Kč na místě, na 5 km 300/400. Registrační kancelář se otvírá v sobotu ráno v 9 hodin v Šermířské ulici u strahovských kolejí, kde se dá parkovat. Nebo přijeďte „udržitelně“ lanovkou z Újezda. Děti začnou běhat od 11 hodin ve čtyřech vlnách od 100 do 1500 metrů. Start obou závodů na 10 i 5 km je ve 12.30, vyhlášení výsledků v deseti věkových kategoriích následuje ve 14 hodin.

Přihlášky najdete na www.trailrunningcup.cz nebo orgsu.com

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner