REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

RUN HERO – má svého prvního FINISHERa

03.06.2022 |outfanatic.com |

RUN HERO – má svého prvního FINISHERa, který zvládl trasu 160 km s převýšením 4.041 m v čase pod 24 hodin

RUN HERO je opravdová výzva a nezapomenutelný zážitek, pro všechny ultra běžce a milovníky dálkových pochodů. Bude na tebe čekat trasa o délce 160 km s převýšením 4.041 m. Na její zdolání budeš mít 1 až 3 dny. Proběhneš se po lesních cestách i přírodních trailech, navštívíš 4 hrady, vystoupáš na 2 rozhledny, a ještě mnohem víc. Nabízíme ti opravdový návrat zpět k samotným kořenům běžeckých ultra maratonů. Prvním, komu se provedlo prolomit magickou hranici 24 hodin se stává Václav Kolpek, 45 letý nadšený běžec a milovník ultra maratonských výzev. Přinášíme vám zážitky z RUN HERO jeho očima.O této věci jsem se dozvěděl někdy v únoru, a jak jsem viděl promo video na www.runhero.cz, věděl jsem, že to je něco kam musím jít. To video https://www.youtube.com/watch?v=BH81GNGQH34 bylo tak poutavé a končilo tím, že se to vyprávět nedá, ale musí se to zažít, a je to naprostá pravda. Vyběhl jsem z Berouna v sobotu po půlnoci v 0:03 a to celkem na těžko - 3,5 litru vody v hydrovaku a soft flaškách v opasku a samozřejmě spousta dalších věcí, pokud jste závislí na tom, co si nesete. Prvních 53 km uběhlo jako voda a bylo překrásných, všude krásná tma, všudypřítomné ticho, krásné traverzové přeběhy v Křivoklátských lesích, nádherné výhledy do údolí pokrytých mlhou. Svítání začalo zpěvem ptáčků, prostě romantika. 3,5l vody na prvních 7hodin bylo asi hraničních, ale po cestě nebyla takto v noci možnost nikde doplnit. Pak už to tak slavné nebylo, nákup vody v Roztokách byla asi půl hodina, a psychicky mě to dost srazilo, makal jsem od začátku a na vysněný limit 24 hodin si udělal náskok 50 minut, teďka jsem mrknutím oka o většinu přišel. Navíc tělo bylo nějaké přehřáté a mělo potíž s termoregulací či co a nějak se mu nechtělo, za to nohy ty šly parádně. Každopádně po trase potkáte spoustu krásných věcí – namátkou Křivoklát, Točník, Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, já tyhle věci vnímal jen první třetinu trasy, pak už jsem se soustředil jen sám na sebe. 
 Byl to boj, drsnej boj, od začátku do konce a nebylo místo, kde bych mohl říci, že jsem si běžel nějakou pohodičku, klídeček. Na trase je spousta kopců, které musíte zdolat, řekl bych až nepočítaně, a tak není čas ztrácet čas vlastně nikde. Musíte si dávat bacha, kořeny, šutry, prudké seběhy, výlezy na skálu. Nakonec jsem to ale zvládl i když pořadatel se snažil udělat to opravdu těžký těžký, když mi pod Svatým Janem pod Skalou, 5km do cíle, kdy jsem si maloval, že si to doklušu na pohodičku po silnici, naservíroval 2km výběh do prudkého kopce a pak seběh, měl jsem opravdu obrovský strach, že bych limit, co jsem si naordinoval, nemusel stihnout. Každopádně nakonec se to povedlo, a můj hlavní běžecký cíl tohoto roku je splněn na 100%! 
  
Absolvováno v mém vysněném čase pod 24hodin, přesně pak 23:41:01, a tím se stávám prvním 1 denním finišerem této výzvy. Postačovalo na to tempo 8:39min/km. Věřte nebo ne, ale měl jsem toho plné brejle, po doběhu...

A kdo si chce počíst trochu v detailu, tak může na mém blogu:
https://kolpek.blogspot.com/2022/05/2852022-runhero-individualni-bezecka.htmlfbclid=IwAR28TgHGPXkzWjXZMQFlGP2Gmp9218myCTMMcJlDvcZ3pRQ6ZeK3xdcFrvQ A zde video po doběhu:
https://fb.watch/djmO08Jxz8/
 
Díky Run Hero za krásný, dlouhý a intenzivní zážitek!“
 
RUN HERO není závod. RUN HERO je tvoje cesta. Jen ty, tvoje běžecké boty a všudypřítomná příroda. Bez jakéhokoliv materiálního zajištění. Všechno, co budeš potřebovat si poneseš s sebou nebo si opatříš cestou. 
 
Rozhodně nechceme konkurovat legendárním běžeckým ultra maratonům jako je Beskydská 7, Perun skymarathon atd. Naopak naším cílem bylo vytvořit takový běžecký Everest, který ti dá opravdu zabrat a prověří tvé fyzické i psychické schopnosti.
Pevně věříme, že zpět domů si odneseš neopakovatelné zážitky a dobrý pocit, že jsi překonal všechny případné nástrahy trati (a mnohdy i sám sebe) a dostal ses tak zdárně až na konec své cesty. Každého finishera RUN HERO čeká zapsání do Síně slávy a odměna v podobě skleněné trofeje, která ti bude tvůj zážitek ještě dlouho připomínat. 
 
Již od samotného počátku jsme chtěli této výzvě vdechnout charitativní přesah. Proto jak náš stávající projekt BIKE HERO, tak nově i RUN HERO, dlouhodobě podporuje 13. letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou (https://www.facebook.com/alexborska) v cestě za jejím velkým snem, a to reprezentovat Českou republiku na paralympiádě.
Více o RUN HERO naleznete zde: www.runhero.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner