REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

RUN HERO – nová výzva pro ultra běžce

28.01.2022 |outfanatic.com |

  Na její zdolání budeš mít 1 až 3 dny. Proběhneš se po lesních cestách i přírodních trailech, navštívíš 4 hrady, vystoupáš na 2 rozhledny a ještě mnohem víc. Nabízíme ti opravdový návrat zpět k samotným kořenům běžeckých ultra maratonů.


  Pokud si myslíš, že jedině při běhu dokážeš být volný jako pták. Naplňuje tě pocit pohybovat se pouze za pomoci vlastního těla a tím překonávat ty nejdelší vzdálenosti. Navíc při tom všem máš touhu posouvat své fyzické i mentální hranice. Prostě dokázat si, že zvládneš běžet dál a dál. Pokud to cítíš stejně, tak RUN HERO bude přesně tvůj šálek kávy. Naším cílem nebylo vytvořit vyznačený závodní trail, občerstvovací stanice a všemožné zázemí, které určitě znáš z "masových" závodů. Naopak, chceme tě vrátit zpět v čase tam, kde to všechno začalo. Nabídnout ti tu úžasnou svobodu, umožnit ti vnímat okolní přírodu všemi smysly ... vůni lesa, svítání i nádherný západ slunce, zurčení vody, vítr ve vlasech a k tomu navíc zažít trochu dobrodružství.

    Zažiješ neopakovatelný zážitek na cestách a trailech křivoklátských lesů, můžeš navštívit čtyři kouzelné hrady (Karlštejn, Křivoklát, Žebrák a Točník), zámek Nižbor, perlu Českého krasu bývalý Benediktýnský klášter Svatý Jan pod Skalou. Odměnou za nastoupané metry ti budou dvě rozhledny (Děd a Máminka) a nespočet dalších vyhlídek s úžasnými pohledy do kraje Oty Pavla, uvidíš Lánskou oboru a vodní nádrž Klíčava, proběhneš se po Brdském hřebeni, shlédneš monumentální okolí Koněpruských jeskyní, přiblížíš se k tajné raketové základně Klondajk, atd.

  V roce 2018 vytvořila dvojice kamarádů z Berouna téměř z ničeho bikový projekt BIKE HERO (www.bikehero.cz). Ten začínal rychle získávat na své popularitě (tuhle výzvu se již podařilo pokořit stovkám bikerů). Nicméně již od počátku nás postupně oslovovala nemalá komunita běžců s dotazy, jestli neplánujeme i nějakou běžeckou výzvu. Z počátku nám to sice lichotilo, ale nechtěli jsme to nijak uspěchat. Tak jsme 3 roky běhali a běhali a hledali pro vás ty nejkrásnější běžecké traily, dech beroucí místa a okouzlující výhledy do kraje. Mnohokrát jsme naší několikatýdenní práci hodili do koše a začali úplně od začátku. Hodně nás ovlivnili také knihy Scotta Jureka a dalších ultra běžeckých legend. Jednoho z nás natolik, že v dnešní době tráví víc času během, než v sedle kola :-). Potom se najednou naše vize zhmotnila, a tak se zrodilo RUN HERO trasa dlouhá 160 km s převýšením 4.041 m vedoucí překrásnou krajinou Berounska, Křivoklátska, Karlštejnska a Brdského hřebene, na kterou tě chceme zavést a podělit se s tebou o společné pocity a zážitky.

  RUN HERO není závod. RUN HERO je tvoje cesta. Jen ty, tvoje běžecké boty a všudypřítomná příroda. Bez jakéhokoliv materiálního zajištění. Všechno, co budeš potřebovat si poneseš s sebou nebo si opatříš cestou.

 Rozhodně nechceme konkurovat legendárním běžeckým ultra maratonům jako je Beskydská 7, Perun skymarathon atd. Naopak naším cílem bylo vytvořit takový běžecký Everest, který ti dá opravdu zabrat a prověří tvé fyzické i psychické schopnosti.

   Pevně věříme, že zpět domů si odneseš neopakovatelné zážitky a dobrý pocit, že jsi překonal všechny případné nástrahy trati (a mnohdy i sám sebe) a dostal ses tak zdárně až na konec své cesty. Každého finishera RUN HERO čeká zapsání do Síně slávy a odměna v podobě skleněné trofeje, která ti bude tvůj zážitek ještě dlouho připomínat.

   Již od samotného počátku jsme chtěli této výzvě vdechnout charitativní přesah. Proto jak náš stávající projekt BIKE HERO, tak nově i RUN HERO, dlouhodobě podporuje 13. letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou (https://www.facebook.com/alexborska) v cestě za jejím velkým snem, a to reprezentovat Českou republiku na paralympiádě.

  Více o RUN HERO naleznete zde: www.runhero.cz,       www.facebook.com/RunHeroCZ

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Trutnovský X-triatlon

Trutnovský X-triatlon

Trutnov, Kemp Dolce, Dolníky, Volanov

80

%

80

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner