REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trail Running Cup míří na Motolské golfové jamky

02.11.2021 |outfanatic.com |

  Bývala to příjemná tečka za sezonou s jednou výjimkou, kdy se závod přesunul do začátku prázdnin v rámci mistrovství republiky v krosu. Vzhledem k po/přesunům termínů v letošním roce by to měla být jen pohodová zastávka v nabitém podzimu. Další covidový kříž už snad nepřijde. Tak si pojďme užít desítečku na zelené greeny na golfové hřiště do pražského Motola. Nyní v neděli 7. listopadu, už pojedenácté.

  Ani loni pořadatelé Trail Running Cupu nezrušili jediný závod. I v Motolu se ale muselo běžet až těsně před Vánoci s omezenímí, intervalově, ovšem s plnohodnotným měřením i cenami pro nejlepší. Jen startovní a cílová branka se musela přestěhovat k výjezdu z areálu, do místa, kde se tradičně zabíhá do přilehlého lesíka. V časovce byli nejlepší český reprezentant Jáchym Kovář a Martina Hampejsová, někteří účastníci si ji z radosti dali dvakrát.


 

Teď se hlavní koridor zase vrací na tradiční místo pod jednu z centrálních puttovacích ploch,“ říká ředitel závodu a tvůrce tratě Martin Dvořák. Jeden okruh měří 2,5 km a má 57metrové převýšení. Běží se tedy čtyřikrát, anebo dvakrát (na doprovodné pětce).

Povrch je sice povětšinou úžasně měkkoučký, kromě přibližně tří set metrů po zmíněné lesní cestě. Profil v půvabných lhotákovských kulisách však není vůbec snadný, odpočítávat si můžete čtyři kopce, tři táhlejší utahováky a jeden prudší krpál před cílem. Však jsme na půdě nejen nejstaršího klubu, ale především jednoho z nejnáročnějších golfových hřišť v Česku.

  Předpověď počasí už směřuje k poklesu teplot a nočním mrazíkům, po příjemném a suchém říjnu však ferveje jistě nebudou rozblácené. Dá se běžet v libovolném obutí. Silničky sice podklouznou, ale dáte to v nich taky. Naopak jednou za rok si tady zaslouží vytáhnout ze škatule tretry nebo orienťácké speciálky, drobné hřebíčky jsou zde ideální volbou.

Jako obvykle se vrací bohatý rozpis mládežnických závodů všech kategorií od 10 hodin (a 100 metrů) do 11.45 (a 2,5 km). Hlavní desítka startuje ve 13.15, doprovodná pětka předtím ve 12.30. Příjemný závodně-běžecký zážitek zaručen.


 

  V průběhu let se tu objevila většina hvězd českého běhu z dráhy i terénu od Evy Vrabcové a Jakuba Holuši přes Milana Kocourka až třeba k Robertu Krupičkoví, olympijští vítězové Kateřina Svobodová nebo David Svoboda. Některé se na oblíbenou trať pravidelně vracejí jako například Ondřej Fejfar, který závod propagoval na své nedávné výpravě až v Americe u Lake Tahoe na Broken Arrow Skyrace. A zařadil si ho do programu přípravy na mistrovství světa v běhu do vrchu Thajsku, které bylo nakonec zrušeno… Na rozdíl od Motolských jamek, kam může vyrazit i se svojí přítelkyní Julií Šimáčkovou. Ta se ukázala už jarním vítězstvím v Brdském půlmaratonu TRC. Fejfar vyhrál zde předloni poslední regulérní závod (v čase 37:47).

  Už při prezentaci čeká na účastníky tričko Craft, v cíli pak (nejen) medaile. Přihlášky a další informace najdete na www.trailrunningcup.cz


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Czech Adventure Race 2016

Czech Adventure Race 2016

Šumava, Plzeňský kraj, Czech Republic

100

%

100

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner