REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Od Ostravy po Plzeň. Přes 4 500 běžců oslavilo výročí republiky pohybem!

30.10.2021 |outfanatic.com |

 Sokolský běh republiky rozhýbal přes 4 500 běžců všech věkových kategorií. Neběželo se ale jen v Česku, přidalo se i San Francisco, Washington, Ottawa a španělské Cabo Roig. Slavit pohybem se tak mohlo skutečně kdokoliv.

 

 Sluncem zalitá republika se 28. října ve 14 hodin rozběhla, aby si připomněla své výročí a navázala na více než stoletou sokolskou tradici z podzimu roku 1919. Tehdy, při příležitosti prvního výročí vzniku Československa, připravili sokolové do té doby nevídanou sportovní akci, která umožnila účast co největšího počtu sokolů a sokolek tzv. rozestavný běh s cílem v Praze.  První ročník měl před 102 lety 8 500 účastníků. Letos to bylo více než 4 500 nadšených závodníků po celém světě a možná v nadcházejících ročnících překročíme i magickou hranici z meziválečného období. Sokolský běh republiky je ale v první řadě radostí z pohybu a oslavou významného okamžiku v dějinách naší země. Podobně to vidí i Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY, hlavního partnera SBR. „Rozhodli jsme se podpořit Sokolský běh republiky, protože reprezentuje hodnoty, které nám jsou blízké, tedy českost, tradici, respekt k historii i osobnostem českého národa. V rámci projektu Hýbeme se hezky česky společně se Sokolem po celý rok podporujeme sportování dětí a se spoluprací počítáme i do budoucna. Tuto akci bereme jako vyvrcholení podpory v letošním roce, kdy se u sportu mohou potkat celé rodiny, užít si sváteční den spolu a děti se kromě pohybu dozvědí i něco o naší historii. Jsme hrdí, že můžeme být partnerem akce, která spojuje tradice a současnost.“


  Na hlavním závodě v Praze pod Petřínem se sešlo celkem 522 účastníků, z toho 109 dětí. V mužské kategorii obsadili první dvě příčky stejní běžci, jako v loňském roce. Vítězem se stal Michal Suchý, který zaběhl trasu Petřínskými sady v délce 6,7 km za 24:10 minut. Jako druhý pak doběhl Tomáš Svoboda s odstupem 1:39 minuty. Jako první žena v cíli byla Kacířová Svatoslava s časem 30:06. V zázemí pražského závodu se účastníci mohli setkat i se samotným tatíčkem Masarykem, byl pro ně připraven bohatý doprovodný program, jazzový koncert a mnoho dalšího.

 
  Na startu závodu si každý plácl s ambasadory běhu Davidem a Tomem Svobodovými, Jirkou Ježkem a Kubou Kohákem. V Dobříši se na startu objevil běžecký tandem Running2, v Děčíně světový šampion v boxu Lukáš Konečný a v Sokolově tradičně vyběhl běžecký guru Miloš Škorpil. Běžecký den měl i charitativní rozměr. Pomáhalo se mladému bratru Adamovi z Jablonce nad Nisou, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Ani to mu nebrání v tom být nadšeným sokolem a sportovcem. V rámci registrací přispěli závodníci Adamovi a jeho rodině částkou 70 950 Kč, kterou využijí na nákladné rehabilitace. 


 

V Praze mohli závodníci v rámci ČEZ Energy zóny přispět jízdou na handbiku České obci sokolské, a to na sportovní vybavení pro děti a mládež. „Sport a pohyb nám všem přináší radost a energii. Kromě sportovního zážitku si mohli účastníci Sokolského běhu navíc odnést také dobrý pocit, že pomohli druhým. Například prostřednictvím aplikace EPP - Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Díky všem zúčastněným tak dostanou nové sportovní vybavení ti nejmenší sportovci, kteří v sokolovnách po celé ČR získávají základy pohybové gramotnosti,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Jedním z hlavních hesel letošních závodů bylo „Ve zdravém těle zdravý duch”. Co víc si můžeme pro sebe i své blízké přát? A proto sportu zdar a na viděnou 28. října 2022 na čtvrtém ročníku Sokolského běhu republiky!


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner