Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Welzlův kvadriatlon ovládli děti a bratři Bednarští

29.07.2021 |outfanatic.com |

V Zábřeze jsou se jménem slavného cestovatele a dobrodruha Jana Eskymo Welzla spojeny většinou recesistické akce. Welzlův kvadriatlon ale už jedenáctým rokem prověřuje síly a kondici milovníkům výzev, sportu i samotným triatlonistům. Závod kombinující běh, plavání, jízdu na kolečkových bruslích a horské kolo startoval v sobotu 24. července z Plaveckého areálu Zábřeh.

Závodníky nejdříve čekal tříkilometrový běh kolem Moravské Sázavy, jehož cíl vedl strmým stoupáním na hráz nádrže Nemilka. Tradičně je tato první disciplína okořeněna jedním běžeckým a druhým plaveckým brodem.

Poté se po prvotním osmělení skákalo do vodní nádrže Nemilka, kde se plavalo přibližně 600 metrů. Před závěrečnou plaveckou rovinkou podél hráze čekal na sportovce skok z dvoumetrové výšky, který komentoval a sportovce současně povzbuzoval moderátor Jindřich Solovský.

Následovala nejobávanější disciplína, a to necelých 11 kilometrů na kolečkových bruslích. Po sjezdu z hráze vedla trasa k Hněvkovu, kde se přejíždělo na cyklostezku do obce Lupěné a dále zpět na plavecký areál. Tady závodníci přeskočili na horská kola a před nimi bylo posledních 11 kilometrů. Nejdříve zamířili k nemilskému splavu, dále k vysílači u Jestřebí a zpět do cíle na koupališti.

V konkurenci pětatřiceti účastníků zvládl tuto nevšední kombinaci nejrychleji Vojtěch Bednarský, který závod dokončil za 74 minut a vybojoval v Zábřeze už své šesté vítězství v řadě. Druhým v cíli byl o tři minuty později jeho bratr Václav Bednarský a třetí Filip Hanslián s dojezdem za 1 hodinu a 21 minut.

Nejrychlejší ženou v cíli byla už potřetí triatlonová reprezentantka Pavlína Poláčková. Mezi dvanácti štafetami zvítězil tým Na poslední chvíli v sestavě Janků, Bílý a Stryk. V této kategorii letos startovali a pro třetí místo si dojeli manželé David a Nikola Jílkovi. David si dokonce tentýž den odběhl na nedaleký bozeňovský triatlon HTSC Dolní Bušínov, který nakonec vyhrál.

Celé dopoledne patřil Welzlův kvadriatlon dětem. Také na ně čekaly čtyři disciplíny, a to převážně v areálu koupaliště. Stejně jako v předchozích letech měl dětský závod skvělou atmosféru, kterou navíc podpořil svým komentářem moderátor České televize David Knebel. Na start se postavilo přes 40 dětí nejen z České republiky, ale i z USA, Francia a Řecka.

Více než 30 dětí si pak zazávodilo se svými rodiči. Tento vložený závod byl do propozic zařazen teprve v loňském roce a díky ohlasům bude mít své pevné místo i v dalších ročnících.

Organizátoři již stanovili datum konání Welzlova kvadriatlonu v roce 2022 na 16. července.