REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Welzlův kvadriatlon - netradiční extrémní závod, který zpestří letošní červenec!

08.07.2021 |outfanatic.com |

   Netradiční závod spojující disciplíny jako je běh, plavání, cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, je inspirován postavou nejznámějšího zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla. Jedenáctý ročník mezinárodního Mistrovství ČR v extrémním kvadriatlonu odstartuje v sobotu 24. července v pravé poledne z plaveckého areálu Zábřeh.

   Registrace všech závodníků bude probíhat od 8 do 10 hodin. Připravena bude známá pestrá trať, která každoročně přiláká desítky závodníků z celé republiky i ze zahraničí. Po tříkilometrovém běhu se rozehřátí sportovci ponoří do vody, aby překonali šest set metrů dlouhou plaveckou část ve vodní nádrži Nemilka. Následuje pro mnohé závodníky největší výzva – desetikilometrový úsek na bruslích, který vede nádherným sázavským údolím a cyklostezkou na opuštěném drážním tělese. Na závěr je připravená jedenáctikilometrová, pečlivě profilovaná trať lesem na horských kolech.

  „Hlavní závod je určen jak pro profesionální závodníky a závodnice, tak pro širokou veřejnost. Závod je možné absolvovat i ve štafetě, která probíhá na stejné trati. Štafeta může být složena ze čtyř sportovců, přičemž každý startuje v jedné disciplíně. Pravidla ale umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. Je to skvělá příležitost a výzva pro členy rodiny, kolegy z práce i kamarády,“ popsal za organizující občanské sdružení BŘEH Pavel Bruštík.

  Ocenění sportovci se mohou těšit na finanční výhru v celkové výši přes 26 tis. korun. Jako novinku, motivaci a poděkování místním sportovcům byla finanční odměna vyhrazena i pro kategorii ZÁBŘEŽÁCI.

  Welzlův kvadriatlon je závodem pro celou rodinu. Proto hned dopoledne své síly děti, kterým závod startuje v 10:30 hodin. První zkouškou bude přeplavat padesátimetrový bazén, následovat bude 250 metrů překážkového běhu. Třetí disciplínou bude zdolání 1.400 metrové trati na kole mimo veřejnou dopravu a na závěr budou děti sjíždět tobogán. Závod dětí je pro závodníky do čtrnácti let. „Chybět nebude ani vložený závod rodičů s dětmi do 7 let, který loni sklidil velmi pozitivní ohlasy,“ dodal ředitel závodu Pavel Bruštík.

Závod se koná za podpory Olomouckého kraje a města Zábřeh. Zájemci o netradiční závod najdou všechny informace včetně propozic a registrace na www.welzluvkvadriatlon.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

50km bike trip přes Černou horu

50km bike trip přes Černou horu

Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Černá hora

80

%

80

%

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 910 lidí)


Banner