REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Welzlův kvadriatlon - netradiční extrémní závod, který zpestří letošní červenec!

08.07.2021 |outfanatic.com |

   Netradiční závod spojující disciplíny jako je běh, plavání, cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, je inspirován postavou nejznámějšího zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla. Jedenáctý ročník mezinárodního Mistrovství ČR v extrémním kvadriatlonu odstartuje v sobotu 24. července v pravé poledne z plaveckého areálu Zábřeh.

   Registrace všech závodníků bude probíhat od 8 do 10 hodin. Připravena bude známá pestrá trať, která každoročně přiláká desítky závodníků z celé republiky i ze zahraničí. Po tříkilometrovém běhu se rozehřátí sportovci ponoří do vody, aby překonali šest set metrů dlouhou plaveckou část ve vodní nádrži Nemilka. Následuje pro mnohé závodníky největší výzva – desetikilometrový úsek na bruslích, který vede nádherným sázavským údolím a cyklostezkou na opuštěném drážním tělese. Na závěr je připravená jedenáctikilometrová, pečlivě profilovaná trať lesem na horských kolech.

  „Hlavní závod je určen jak pro profesionální závodníky a závodnice, tak pro širokou veřejnost. Závod je možné absolvovat i ve štafetě, která probíhá na stejné trati. Štafeta může být složena ze čtyř sportovců, přičemž každý startuje v jedné disciplíně. Pravidla ale umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. Je to skvělá příležitost a výzva pro členy rodiny, kolegy z práce i kamarády,“ popsal za organizující občanské sdružení BŘEH Pavel Bruštík.

  Ocenění sportovci se mohou těšit na finanční výhru v celkové výši přes 26 tis. korun. Jako novinku, motivaci a poděkování místním sportovcům byla finanční odměna vyhrazena i pro kategorii ZÁBŘEŽÁCI.

  Welzlův kvadriatlon je závodem pro celou rodinu. Proto hned dopoledne své síly děti, kterým závod startuje v 10:30 hodin. První zkouškou bude přeplavat padesátimetrový bazén, následovat bude 250 metrů překážkového běhu. Třetí disciplínou bude zdolání 1.400 metrové trati na kole mimo veřejnou dopravu a na závěr budou děti sjíždět tobogán. Závod dětí je pro závodníky do čtrnácti let. „Chybět nebude ani vložený závod rodičů s dětmi do 7 let, který loni sklidil velmi pozitivní ohlasy,“ dodal ředitel závodu Pavel Bruštík.

Závod se koná za podpory Olomouckého kraje a města Zábřeh. Zájemci o netradiční závod najdou všechny informace včetně propozic a registrace na www.welzluvkvadriatlon.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner