REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

BIKE HERO – chce bavit i pomáhat

03.06.2021 |outfanatic.com |

   Sportovně charitativní projekt BIKE HERO (www.bikehero.cz) letos otvírá 4. sezónu svého fungování. Vznikl jako bláznivá myšlenka v hlavách dvou kluků z Berouna, jejichž cílem bylo ukázat všem bikerkám a bikerům ta nejkrásnější místa Berounska, Křivoklátska, Karlštejnska a Brdského hřebene na trase dlouhé 159 km s převýšením 4.139 m, na jejíž absolvování má každý 1 až 3 dny.

 

   Doposud zdolalo nelehkou trasu BIKE HERO celkem 429 finisherů. Někteří z nich navíc opakovaně. Společně se jim tak podařilo ujet úctyhodných 86.178 km (což se rovná vzdálenosti dvakrát kolem zeměkoule) a k tomu nastoupat neuvěřitelných 2.466.844 m (to odpovídá více jak 278 výjezdů od moře na nejvyšší horu světa Mount Everest).  

 

   BIKE HERO je zážitek nebo výzva, záleží na každém, jak ho pojme. Nejmladšímu finisherovi, který BIKE HERO zdolal za dva dny je 9ti letý Max Rezek a nejstaršímu Štefanu Němčíkovi ze Slovenska bylo loni 70 let.

 

   Posláním BIKE HERO není pouze cyklisty bavit, ale někomu dalšímu tímto projektem také pomáhat. Proto se již od počátku BIKE HERO snaží podporovat mladé začínající sportovce. Dlouhodobě podporuje 12 letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou (https://www.facebook.com/alexborska) jejímž velkým snem je reprezentovat Českou republiku na paralympiádě  a až do konce roku 2020 také začínající nadějnou, nejen ultramaratonskou cyklistku Nikol Flašarovou (https://www.facebook.com/nikolflasarova/).

 

   Pro letošní rok si kluci z Berouna připravili pro účastníky BIKE HERO další řadu novinek v podobě:

- nových úseků trati. Čeká na vás ještě méně asfaltu a více hravých a jezdivých trailů. Přibyl také jeden nový kopec s nádherným výhledem z jeho vrcholu.

- účastníci také nově v rámci startovního balíčku obdrží i originální a neotřelá startovní čísla.

- kromě finisherského dresu a skleněné trofeje získají účastníci nově i dárek v podobě silikonového náramku s logem BIKE HERO, který jim tento zážitek bude připomínat.

 

  Organizátoři si do budoucna rozhodně nekladou malé cíle a už teď pracují na pilotním projektu trvalého značení většiny asfaltových přejezdů na trase BIKE HERO. Navázali také spolupráci s destinační agenturou Berounsko (www.berounsko.net). I s její pomocí se chtějí ještě více zaměřit na propagaci a podporu cyklistiky a cykloturistiky ve Středočeském regionu jakožto ideální sportovní a volnočasové aktivity, při respektování ochrany krajiny a přírody. 

 

  Užijte si i vy tuhle pohádkovou krajinu plnou hradů, zámků, rozhleden, zatopených lomů, nádherných výhledů a parádního bikování.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner