REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Kros na Motolských jamkách se poběží jako časovka

10.12.2020 |outfanatic.com |

 V sobotu 19. prosince se poběží na golfovém hřišti v Praze-Motole jubilejní desátý ročník „Jamek“ na desetikilometrové trati i doprovodné pětce.

Závodní model navazuje na víkendový první český maraton Praha-Dobříš MTRC. Podobný zvolili před týdnem i třeba organizátoři Podzimního běhu lyžařů v Senohrabech. Na vytyčenou trať s veškerým servisem (občerstvení, měření času) vyrazí závodníci individuálně v časovém okně, zde mezi 10. a 15. hodinou. Čas jim zde změří a zároveň okamžitě online zařadí do pořadí aplikace Orgsu.com, která měla úspěšnou českou premiéru právě na zmíněném maratonu.

Buď si ji sami stáhnete do mobilu včetně mapy závodu, anebo to necháte na nás, my si vás zaregistrujeme sami a vy můžete běžet úplně nalehko, jak jste zvyklí,“ vysvětluje ředitel závodu Martin Dvořák po nadšení ze zkušenosti s aplikací na dlouhé maratonské trati v přírodě, kde díky ní přesně monitoroval i pohyb závodníků po trase.

Všechno proběhne podle aktuálních bezpečnostně-hygienických pravidel, která se však vyvíjejí a mění, takže přesné detaily teď nemůžeme plánovat,“ dodává. Pouze se rozhodl zrušit zde jindy bohatě obsazené dětské závody, které však včetně rodičovského doprovodu přinášejí větší skupinové shluky, protentokrát bohužel nevítané. Startovné předem přihlášeným se na vyžádání vrací.

Trať ve známých půvabných lhotákovských kulisách kopcovitého golfového hřiště povede stejně jako loni po dvouapůlkilometrovém okruhu s převýšením 57 metrů. A pozor, ten není vůbec snadný! Na druhou stranu, zvládne ho tu v unikátním terénu každý, i kdyby se měl vydat jen na dva, a tedy kratší pětku. Jestli bude podzimní krosařské měkko, anebo už zimní zmrzlé tvrdo, v tuto chvíli nelze potvrdit. Každopádně terénní botky, ideálně s hřebíčky, jsou tady ideální volbou. Předpověď uznávaného norského servru yr.no ukazuje zatím spíše plusové teploty.

Za deset let života Motolských jamek se zde běžel už český šampionát v krosu, ukázali se tu téměř všechny tuzemské hvězdy od Evy Vrabcové přes Jiřího Homoláče nebo Roberta Krupičku, s nimi i olympijští vítězové Kateřina Neumannová nebo David Svoboda. U letošních, byť omezených, oslav přece nemůžete chybět. Loni vyhrál elitní horský běžec Ondřej Fejfar a stálá členka rodiny MTRC Radka Faltusová, ta jen dva týdny po dobříšském maratonu. Ostatně stejná závodní kombinace (44 x 10 km ve dvou týdnech) čeká pravidelné účastníky i teď, počítají se body do celkového pořadí Mizuno Trail Running Cupu. Ten i v letošním výjimečném roce plným omezení proběhne nakonec komplet!

Přihlášky najdete na www.sportovniservis.cz, jsou možné i na místě. Každý zde dostane tričko Mizuno a účastnickou medaili, nejlepší tři v deseti věkových kategorií ještě jednu navrch poštou. Více informací hledejte i na www.trailrunningcup.cz, nebo www.sportgroup.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner