REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Blíží se konec registrace do beskydské Horské výzvy

07.09.2020 |outfanatic.com |

 

Na programu je přitom nejoblíbenější beskydská zastávka, která je v běžeckém kalendáři zapsaná ve dnech 18. a 19. září. Na tu míří nejen ambasador a zkušený běžec Pavel Brýdl, ale i ikona horských běhů a letošní druhý muž věhlasné B7 Standa Najvert.

„On-line registrace bude uzavřena v úterý 8. září přesně ve 20 hodin. Do té doby mohou běžci využít výhodnější startovné. Samozřejmě i nadále bude možné přihlásit se na místě, jen už účastník nebude mít na startovním čísle své jméno,“ připomněl blížící se „deadline“ Pavel Zitta, ředitel Horské výzvy.

Seriál má letos jen dvě zastávky. Na nich už ale běžci sbírají body pro příští ročník oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu. Po srpnových Jeseníkách jsou tentokrát na programu Beskydy. Tradiční scénář bude zachován – před páteční půlnocí (18.9.) se na trasu vydají běžci na královské trase Long (62 km), v sobotu ráno pak odstartují zbývající distance Half (43 km) a Short (14 km) a chybět nebude ani nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou (5km). Beskydská výzva se přitom řadí nejen k nejtěžším, díky svému členitému profilu, ale současně i nejoblíbenějším zastávkám. Běžci si to mohou rozdat na třech zmíněných trasách v kategoriích jednotlivců, dvojic nebo dogtrekařů. A startovní číslo si hodlá obléknout i samotný ambasador závodu Pavel Brýdl. Sice tělem i duší běžec z Krkonoš, má k Beskydům velmi osobní vztah. „Vždyť jsem pět let chodil na Vysokou školu báňskou do Ostravy a na Lysou jsme hodně jezdili běhat. Mám velmi rád místní, protože se mi hrozně líbí ten jejich zápal pro region a nadšení pro Lysou horu. To jinde tak rozšířené, troufám si říci, není. Vždyť mnozí mezi sebou soutěží, třeba kolikrát kdo na ni za rok vyběhne. Je to hrozně motivující prostředí a Beskydy jsou krásné a těžké hory. Ty prostě nejde nemít rád,“ usmál se Pavel Brýdl, česká legenda skyrunningu.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS


 

A na start se hodlá postavit i několikanásobný vítěz závodů Horská výzva nebo i čtyřnásobný vítěz Beskydské sedmičky, Stanislav Najvert. Rodák z Ostravy a nadšený běžec si Horskou výzvu hodlá dát pro radost s kamarádkou Janou Adamcovou v mix týmech. „Měl jsem trochu jiný záměr, ale nakonec jsme se rozhodli, že půjdeme takto spolu jako tým. To je úplně jiné závodění. Kdybych šel sám, jdu na 99% na výsledek, ale ve dvou je to týmová práce a člověk se musí přizpůsobit a být solidární. Je tedy vyšší šance pro ty, kteří nás chtějí nechat za sebou,“ usmál se sympatický běžec Standa Najvert, který současně potvrdil Brýdlova slova o fenoménu Lysé hory. „Ta hora je nejvyšší, takže prostě táhne. Dá se na ní jít i za špatného počasí, takže už jsme tam zažili ukrutnou zimu, vichřice nebo tři metry sněhu. Velká výhoda je, že nahoře vždy byla hospoda a navíc na ní vede spoustu cest, takže můžeš jít každý den jinou a nebude tě to nudit. Já nepatřím mezi ty, kteří by počítali, kolikrát na ní vyjdu, ale mám kamaráda, který na ní vyšel tisíckrát za rok,“ vyjmenoval Standa Najvert důvody, proč být součástí závodu Horská výzva, který v Beskydech startuje za dva týdny. Registrovat se můžete zde: https://www.horskavyzva.cz/registrace


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner